Strona główna » 2C-B-FLY – działanie i informacje ogólne.

2C-B-FLY – działanie i informacje ogólne.

by admin
2C-B-FLY jest psychodeliczną substancją psychoaktywną, pochodną fenyloetyloaminy, benzofuranem. 2C-B-FLY wywołuje dzałanie psychodeliczne oraz entaktogenne, porównywalne do pozostałych substancji z rodziny 2C-X. Mechanizm działania 2C-B-FLY opiera się na agonistycznym działaniu na receptor serotoninowy 5-HT2A, chociaż wykryto też wysokie powinowactwo wiązania substancji do receptorów 5-HT1D, 5-HT1E, 5-HT1A, 5-HTB.
Najczęściej na rynku spotykana pod postacią tabletek. Użytkownicy zwykle stosują doustną drogę spożycia, rzadziej stosuje się podanie np. donosowe czemu towarzyszy nieprzyjemne pieczenie w obrębie śluzówki nosa. Związek ten po raz pierwszy został otrzymany przez Aarona P. Monte’a w 1996 roku, a pierwsze przypadki spożycia zarejestrować można w 2005, gdy substancja pojawiła się na rynku research chemicals. W październiku 2009 substancja zniknęła z rynku, gdy omyłkowo opisano partię Bromo-DragonFLY(które… dawkuje się w mikrogramach) jako 2C-B-FLY, w wyniku czego dwie osoby zmarły. W wyniku tej pomyłki substancję natychmiast wycofano, wróciła jednak do obrotu w 2016 roku.
Istnieje bardzo mało (w zasadzie w ogóle) dokumentacji na temat tego związku, jego toksyczności i wpływu na organizm człowieka, nie stwierdzono jednak żadnego zgonu po zażyciu 2C-B-FLY, choć posiada on kilka interesujących właściwości o których warto wiedzieć przed zażyciem.
Dawkowanie 2C-B-FLY:
Odczuwalne: 2 – 5 mg
Lekko: 5 – 10 mg
średnio: 10 – 18 mg
Mocno: 18 – 25 mg
Bardzo mocno: ponad 25 mg
Czas działania:
Całkowity czas działania: 6 – 12 godzin
Wejście: 90 – 120 minut
Narastanie efektów: 30 – 90 minut
Szczyt (peak): 2 – 4 godziny
Stopniowe zanikanie efektów: 2 – 3 godziny
Typowe postefekty (afterglow): 2 – 12 godzin
Czas działania związku wynosi od 6 do 12 godzin w zależności od wysokości zażytej dawki. Niższe dawki są kojarzone z bardziej wyrazistym działaniem entaktogennym oraz delikatnie stymulującym, a wyższe wywołują efekty psychodeliczne porównywalne do 2C-B, aczkolwiek z bardziej wyrazistym bodyloadem oraz efektami ubocznymi tj. mdłości, biegunki, dyskomfort w żołądku, bóle głowy, wahania temperatury ciała. Z tego powodu podejrzewa się, że 2C-B-FLY posiada podobne do 5-MeO-MiPT i 2C-T-7 właściwości oddziałowywujące na MAO. Z opinii użytkowników wynika również, że związek wywołuje znaczną wazokonstrykcję, należy uważać więc przy łączeniu 2C-B-FLY z substancjami o takich właściwościach.
Nie powinno się więc traktować 2C-B-FLY jako prostego zamiennika 2C-B, a jako substację o indywidualnych (jak każdy psychodelik) właściwościach.
Efekty, jakie wywoływać może 2-CB-FLY, to między innymi:
– stymulacja, pobudzenie
– euforia fizyczna
– euforia psychiczna
– intensywny body high
– zwiększone ciśnienie krwi
– myślenie analityczne i introspektywne
– zwiększenie kreatywności oraz koncentracji
– przyspieszenie myśli
– zwiększone poczucie duchowości
– pętle myślowe
– zwiększone libido
– paranoje, lęki
– poprawione samopoczucie, dobry humor
– halucynacje przy otwartych oczach (OEV – open eye visuals)
– halucynacje przy zamkniętych oczach (CEV – closed eye visuals)
– halucynacje dźwiękowe
W porównaniu do innych substancji psychodelicznych działanie 2-CB-FLY jest klarowne i względnie trzeźwe pomimo odczuwalnych efektów psychodelicznych. Powoduje to, że osoba zażywająca posiada większą kontrolę nad odbywanym tripem, co nie jest zawsze możliwe przy pozostałych psychodelikach tj. LSD czy 4-AcO-DMT. Efekty entaktogenne również są obecne, nie tak intensywne jednak jak przy tych wywołanych przez 2C-B czy MDMA. Charakter efektów wizualnych porównywalny jest do 2C-B, meskaliny. Ogólnie jednak wydźwięk działania opisuje się jako bardziej „chemiczny” z uwagi na wspomniane wcześniej efekty uboczne.
Substancja ta jest nielegalna w krajach tj. Austria, Włochy, Szwecja, Turcja. W Stanach Zjednoczonych 2C-B-FLY nie jest substancją kontrolowaną, natomiast w Holandii substancja ta jest sprzedawana jako research chemicals (legalna). Warto wspomnieć, żż substancja również jest klasyfikowana jako nielegalna w Polsce.

You may also like

Leave a Comment