Strona główna » Bromazepam – zamienniki.

Bromazepam – zamienniki.

Czym można zastąpić bromazepam?

by admin
Bromazepam to substancja należąca do grupy benzodiazepin. Związek ten jest od wielu lat szeroko wykorzystywany w medycynie, głównie w psychiatrii. Po raz pierwszy bromazepam otrzymał Leona Sternbacha i jego współpracownicy pracujący w w laboratoriach koncernu farmaceutycznego Roche (Hoffman-La Roche) w roku 1961, niedługo po tym jak otrzymano chlorodiazepoksyd i diazepam. Do lecznictwa został wprowadzony w roku 1970. Bromazepam jest zarejestrowany pod wieloma nazwami handlowymi na świecie, między innymi jako Brozam, Lectopam, Lexomil, Lexotan, Lexilium, Lexaurin, Brazepam, Rekotnil, Bromaze, Somalium, Lexatin, Calmepam, Zepam and Lexotanil.

Bromazepam charakteryzuje się intensywnym działaniem przeciwlękowym (anksjolitycznym) oraz uspokajającym, umiarkowanym nasennym (hipnotycznym) oraz

rozluźniającym mięśnie szkieletowe (miorelaksacyjnym). Bromazepam jest często przepisywany przez lekarzy w celu doraźnego leczenia zaburzeń lękowych, fobii społecznej, uogólnionych zaburzeń lękowych, zaburzeń stresowych, zaburzeń adaptacyjnych, dysfunkcji autonomicznych oraz podobnych schorzeń.
Efekty, jakie może wywoływać bromazepam, to:
– euforia fizyczna
– euforia psychiczna
– poprawione samopoczucie, lepszy humor
– zwiększona pewność siebie
– senność oraz sedacja
– amnezja i problemy z pamięcią krótkotrwałą
– problemy z koordynacją ruchów
– uspokojenie
– relaksacja
– otępienie emocjonalne, osłabione odczuwanie emocji…
– …lub nadmierne ich przeżywanie – zależnie od sytuacji
– fałszywe przekonanie o byciu trzeźwym
– dysinhibicja
– zanik lęków oraz niepokoju
– rozluźnienie mięśni szkieletowych (miorelaksacja)
– zwiększony apetyt
Bromazepam ze względu na swoje efekty posiada swoją rzeszę fanów także poza środowiskiem medycznym. Jednak wobec problemów z dostępnością, jakie mogą wystąpić w przypadku leków regulowanych prawnie, na rynku research chemicals jest dostępne sporo benzodiazepin które mogą zastąpić bromazepam. Oto kilka z nich:
– flubromazepam (7-Bromo-5-(2-fluorophenyl)-1,3-dihydro-1,4-benzodiazepin-2-one)
Flubromazepam jest pochodną bromazepamu, w której pirydyna została zamieniona na 2-fluorobenzen. Dawkowanie flubromazepamu jest podobne do dawkowania bromazepamu, ale efekty są już znacznie inne. Flubromazepam znacznie mocniej rozluźnia mięśnie, i wywołuje znacznie mocniejszą anksjolizę. Jego efekt nasenny (hipnotyczny) jest także silniejszy. Ponadto, flubromazepam charakteryzuje się bardzo długim czasem półtrwania w organiźmie, sięgającym nawet 160 godzin.
– gidazepam (2-(9-Bromo-3-oxo-6-phenyl-2,5-diazabicyclo[5.4.0]undeca-5,8,10,12-tetraen-2-yl)acetohydrazide)
Gidazepam to benzodiazepina opracowana przez badaczy w Związku Radzieckim. Nigdy nie była wykorzystana w medycynie w krajach bloku zachodniego, obecnie w użyciu jest tylko w krajach takich jak Rosja, Ukraina czy Kazachstan. Gidazepam jest benzodiazepiną atypową, posiadającą głównie efekt anksjolityczny. Jeśli chodzi o budowę cząsteczki jest to związek dość podobny do bromazepamu, różniąc się tylko zamienieniem pirydyny na benzen oraz obecnością acetohydrazydu w 1. miejscu.
– desalkylgidazepam / bromo-nordazepam (7-bromo-2,3-dihydro-5-phenyl-1H-1,4-benzodiazepin-2-one)
Desalkylgidazepam to aktywny metabolit wcześniej wspomnianego Gidazepamu. Pod względem budowy cząsteczki jest on najpodobniejszy do bromazepamu, różni się tylko zamianą pirydyny na benzen, nie posiada on acetohydrazydu. Desalkylgidazepam jest ok 10-20% mocniejszy od gidazepamu. Czas półtrwania desalkylgidazepamu w organiźmie wynosi 80-100 godzin.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych substancji, lub po prostu je zakupić, odwiedź forum dopal.org aby przeczytać opinie na ich temat, a także zajrzyj do sklepów partnerskich, które oferują tę oraz wiele innych substancji.
Autor tekstu: horsii

You may also like

Leave a Comment