Strona główna » 2-MMC – co to za substancja?

2-MMC – co to za substancja?

Jak działa 2-MMC, jakie efekty wywołuje, i jakie są skutki uboczne zażywania 2-MMC?

by admin
2-MMC jest syntetycznym stymulantem, należącym do rodziny katynonów (beta-ketonów), będący popularną rekreacyjną substancją psychoaktywną. Jest spokrewniony z mefedronem (4-MMC; 4-metylometkatynon) oraz metafedronem (3-MMC; 3-metylometkatynon). Jest 2-metylową pochodną metkatynonu i w podobnej jak wcześniej wymienione substancje konwencji, niekiedy zwany jest ortomefedronem, ze względu na podstawnik w drugim miejscu. Pełna nazwa 2-MMC to 2-metylometkatynon.
2-MMC z reguły dostępne jest w postaci białych, kruchych kryształów, a rzadziej w postaci drobnego proszku i pudru. Można także spotkać się z ortomefedronem w żelowych kapsułkach, pigułkach czy tabletkach, jednak są to o wiele mniej popularne formy tej substancji. Ortomefedron z reguły występuje w postaci soli chlorowodorku (HCl).
Po tym jak kilka krajów europejskich zdelegalizowało 3-MMC, w 2014 roku, który było odpowiedzią na wcześniej zdelegalizowane 4-MMC, na rynku pojawiło się 2-MMC. Substancja ta nie była dość popularna ze względu na pojawienie się takich związków jak 4-CMC, 3-CMC. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat popularność 2-MMC wzrosła, głównie z powodu utrudnionej dostępności innych beta-ketonów, m.in. 3-CMC oraz 4-CMC.
2-MMC wywołuje cały wachlarz efektów, z których należy wymienić:
– stymulacja, pobudzenie
– euforia
– gadatliwość, słowotok
– empatia
– zwiększenie popędu seksualnego, zwiększone libido
– większa motywacja do działania
– zwiększona radość czerpana z odbioru muzyki
– zwiększona kreatywność
Oczywiście jak każda substancja psychoaktywna, 2-MMC potrafi wywołać również nieprzyjemne, niepożądane efekty, do których zaliczamy:
– wazokonstrykcję (odczuwanie zimna m.in. w dłoniach i stopach poprzez zwężenie naczyń krwionośnych i ograniczenie dopływu krwi)
– odwodnienie
– zwiększone ciśnienie krwi
– przyspieszone tętno
– szczękościsk
– drgawki
– wymioty – zarówno jak drgawki, z reguły występują w wyniku przedawkowania
– urojenia i halucynacje – ten efekt spotykany jest najczęściej przy osłabionym organiźmie, i długotrwałym zażywaniu
Mechanizm działania 2-MMC jest następujący; jest to wyrzut neuroprzekaźników (neurotransmiterów) czyli cząsteczek chemicznych, umożliwiających przekazywanie sygnałów pomiędzy neuronami. Trzema głównymi neuroprzekaźnikami zaangażowanymi w działanie 2-MMC są kolejno serotonina (SERT), dopamina (DAT) oraz noradrenalina (NET) zwana czasem epinefryną. Udział serotoniny w całości jest marginalny, choć są to tylko szacunki, niepoparte jeszcze badaniami, których brakuje ze względu na to jak późno została zauważona ta substancja.
W porównaniu do izomerów pozycjonalnych 2-MMC, którymi są 3-MMC oraz 4-MMC, ortomefedron wywołuje o wiele delikatniejsze, łagodniejsze efekty – nie jest substancją tak bardzo wymagającą. Jest to powszechny sentyment wśród użytkowników, choć niektórzy uważają że substancja ta jest zwyczajnie związkiem niewartym czasu. Nie oznacza to jednak że substancja jest po prostu „słaba” i zła – zadowolić może zarówno doświadczonych użytkowników jak i tych, którzy dopiero zaczynają z tą grupą substancji.
Ortomefedron generalnie opisywany jest przez użytkowników jako łagodniejszy w działaniu i mniej wymaający „brat metafedronu. Łagodniejsze działanie oznacza mniejsze nadwerężenie organizmu, co skutkuje tym, że 2-MMC wywołuje znacznie mniejsze efekty uboczne w trakcie zażywania, jak i nie powoduje tak intensywnych niechcianych efektów ubocznych, międyz innymi takich jak zmęczenie, ból głowy, ogólne złe samopoczucie, mdłości.
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem 2-MMC, lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej substancji, odwiedź forum dyskusyjne dopal.org, oraz zajrzyj do sklepów partnerskich, reklamujące się na forum – znajdziesz tam takie produkty jak 2-MMC i wiele więcej.

You may also like

1 comment

avenue17 19 grudnia, 2023 - 2:32 pm

It is remarkable, rather useful piece

Reply

Leave a Comment