Strona główna » 2-FMA – działanie, opis efektów.

2-FMA – działanie, opis efektów.

2-FMA – dawkowanie, opinie.

by admin
2-FMA (2-fluorometamfetamina) jest substancją psychoaktywną z grupy podstawionych amfetamin, wykazującą działanie stymulujące, orto-fluorowym analogiem metamfetaminy. Związek ten pojawił się na rynku około 2007 roku, wraz z innymi fluorowanymi amfetaminami np. 4-FA. Działanie 2-FMA opiera się na wychwycie zwrotnym neuroprzekaźników dopaminy oraz noradrenaliny – czyli zwiększa stężenie tych neuroprzekaźników w przestrzeni postsynaptycznej.
Na rynku spotykana najczęściej w postaci proszku, który jest jedzony, wciągany, lub palony (ze względu na nieprzyjemny smak użytkownicy tej substancji wybierają inne drogi zażycia, a ponadto domniemywa się, że pod wypływem temperatury wiązanie fluoru z węglem zrywa się, co moze skutkować toksycznym działaniem na organizm).
Charakter działania w dużej mierze opiera się na działaniu stymulującym – efekt euforyzujący jest znacznie bardziej mniej wyrazisty. Substancja ta bywa porównywana do stymulantów tj. Modafinil czy metylofenidat pod wzgledem działania. Wystąpienie euforii oraz intensywnosć stymulacji zależy od użytej dawki. Oto dawkowanie oraz efekty spożycia 2-FMA:
Dawka progowa: 5 mg
Dawka niska: 5-15 mg
Dawka normalna: 15-30 mg
Dawka wysoka: 30-50 mg
Dawka b. wysoka +50 mg
Działanie 2-FMA:
– stymulacja
– euforia
– zwiększona wytrzymałość
– zwiększone skupienie i motywacja
– przyśpieszony puls
– wzrost ciśnienia tętniczego
– jadłowstręt
– odwodnienie
– zwiększenie temperatury ciała
– zwiększona potliwość
– wazokonstrykcja
– lęki, paranoje
Profil działania 2-FMA obejmuje więc typowe dla stymulantów efekty. Rozsądne dawki tego związku wywołują długotrwały efekt stymulujący oraz nieznacznie euforyzujący. Substancję tą częściej stosuje się w sposób funkcjonalny, aniżeli imprezowy – jej potencjał rekreacyjny jest więc ograniczony, i nie wszystkim użytkownika odpowiada ten charakter substancji. W porównaniu do innych stymulantów 2-FMA produkuję bardzo „czystą” stymulację, nie rozpraszając przy tym uwagi, Efekt euforyczny substancji występuje głównie w wyższych dawkach, i jest to euforia opisywana jako mniejsza niż ta woływana przez amfetaminę czy metylofenidat.
Przy rozsądnych dawkach efekty uboczne nie są znacznie nasilone. Wyższe dawki mają tendencję do wywoływania stanów lękowych, nieprzyjemnych wzrostów ciśnienia, bezsenności. Ponadto pojawiają się szczękościsk, drżenia ciała, generalnie motoryka ciała w wyższych dawkach staje się zaburzona. Stosowanie wyższych dawek stymulantów łączy się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia paranoi, a bezustanne zażywanie może prowadzić do psychoz, które są poważnym zaburzeniem psychicznym wymagającym nieraz hospitalizacji oraz zastosowania leków przeciwpsychotycznych.
Tzw. „zjazd” nie występuje przy zażywaniu małych dawek, przy wyższych „zjazd” obejmuje efekty takie jak: lęki, zmęczenie, stany depresyjne, bóle głowy, poirytowanie, bezsenność. Podobnie jak inne stymulanty 2-FMA posiada potencjał uzależniający, opisywany przez użytkowników jako umiarkowany.
Opinie użytkowników są zróżnicowane. Często wspomina się o braku jakiejkolwiek euforii przy zażyciu, przez co środek ten stosowany jest głównie jako substancja zwiększająca koncentrację i chęć do pracy. Środek ten opisuje się jako stosunkowo łagodny dla ciała w rozsądnych dawkach, stosunkowo bezpieczny do wszelkich miksów substancji (Należy jednak zawsze zachować ostrożność przy łączeniu wszelkich narkotyków).
Jako że 2-FMA jest stosunkowo nową substancją, nie istnieją żadne badania na temat farmakologii czy toksyczności tego środka. Przy zażyciu każdej nowej substancji psychoaktywnej należy pamiętać o ostrożnym jej dawkowaniu.
W większości krajów 2-FMA jest substancją kontrolowaną – jej posiadanie oraz obrót nią są nielegalne np. W Chinach, Niemczech, Turcji, Wielkiej Brytanii. W Polsce od 2018 roku jest nielegalna na mocy prawa analogowego.
Jeśli jesteś zainteresowany tą lub innymi substancjami możesz dowiedzieć się więcej na forum dyskusyjnym dopal.org, oraz zajrzeć do sklepów partnerskich oferujących tę i inne substancje.

You may also like

Leave a Comment