Strona główna » 3-CMC opinie, działanie, efekty uboczne

3-CMC opinie, działanie, efekty uboczne

by admin
3cmc
Co to jest 3-CMC?
3-CMC, lub 3-chlorometkatynon – bo tak brzmi jego pełna chemiczna nazwa – to popularny stymulant i euforyk z grupy beta-ketonów (katynonów) Znany jest także jako metaklefedron. Jest izomerem 4-CMC (klefedron) i 3-chlorowym analogiem 3-MMC (metafedron). Potocznie zwany „chlorem” ze względu na atom chloru w strukturze, „metaklefem”, lub zwyczajnie, potocznie nazywany kryształem. Metaklefedron działa stosunkowo krótko, przy podaniu donosowym czas działania wynosi od 1,5 do 2 godzin, przy doustnym trochę ponad dwie godziny, a średnie dawki tej substancji wynozą od 200 do nawet 500 mg. 3-CMC występuje w formie proszku i kryształków – białych, półprzezroczystych, aż po odcienie brązu i pomarańczowego – a także w formie tabletek, kapsułek oraz pigułek. Z reguły metaklefedron występuje jako sól monochlorowodorku (HCl).
Działanie 3-CMC, opinie, drogi podania
Istnieje multum możliwych sposobów aplikacji 3-chlorometkatynonu. Zdecydowanie najpopularniejszą metodą podania tej substancji jest wciąganie, ponieważ daje ono szybkie efekty bez potrzeby żadnej skomplikowanej preparacji, jak na przykład w wypadku podania dożylnego (IV) które do najpopularniejzych nie należy. Kolejną metodą jest podanie oralne – zjedzenie 3-CMC w tabletce, kapsułce żelowej lub w tzw. bombce (proszek zawinięty w np. bletkę czy chusteczkę). Ta metoda oraz wciąganie nosem należą do są najczęściej stosowanych. Należy pamiętać, że wciąganie 3-CMC do najprzyjemniejszych nie należy – ze względu na atom chloru w strukturze tego związku, wywołuje on krotkie, ale dość nieprzyjemne uczucie pieczenia w nosie i podrażnia śluzówkę. Jeśli decydujemy się na podanie oralne, należy pamiętać, że 3-CMC jest drażniące i najlepiej zażyć je w formie tabletki czy kapsułki – rozpuszczenie tej substancji w piciu i wypicie jej w taki sposób może lekko podrażnić przełyk oraz jamę ustną, jeśli
Działanie tej substancji jest bardzo charakterystyczne – jest to nagłe uderzenie euforii oraz stymulacji, a sam czas działania jest dość krótki, tak więc 3-CMC często jest dorzucane w celu osiągnięciu tego samego efektu, co na początku. Działanie metaklefedronu opiera się na wyrzucie dwóch głównych neuroprzekaźników – dopaminy (DAT) i noradrenaliny (NET). Wyrzut serotoniny (SERT) również występuje, ale jest on stosunkowo mały, a wręcz nieznaczny. 3-CMC nie wywołuje także żadnego istotnego wychwytu zwrotnego. Wychwyt zwrotny to mechanizm pozwalajacy na ponowne wykorzystanie neuroprekaźnika prze neuron, czyli jego swoisty recykling. Nawet do 80% tego neuroprzekaźnika ulega wychwytowi zwrotnemu – zaś pozostałe 20% jest rozkładane przez enzymy, takie jak m.in. monooksydaza. Choć opinie na temat 3-CMC są podzielone, większość użytkowników zgadza się z faktem, iż metaklefedron to lekki euforyk z mocno wyczuwalną stymulacją.
Działanie 3-chlorometkatynonu można scharakteryzować następująco:
Efekty pozytywne/neutralne
– euforia: 3-CMC powoduje intensywne uczucia przyjemności, i ekscytacji, są one jednak krótkotrwałe.
– towarzyskość: po tej substancji, kontakty międzyludzkie takie jak rozmowy przychodzą łatwiej i sprawiają większą przyjemnść
– zwiększona energia i stymulacja: ta substancja może pobudzić i zmniejszyć uczucie zmęczenia, co pozwala osobom pozostać czujnym przez długi czas. Stymulację wywołaną przez 3-CMC można określić jako „nachalną” – oznacza to, że przy wyższych dawkach trudne lub wręcz niemożliwe staje się stanie w jednym miejscu
– zmniejszenie apetytu: 3-CMC może zmniejszyć lub całkowicie usunąć uczucie głodu
– zwiększone libido i popęd seksualny
– bezsenność: 3-CMC może utrudniać zasypianie lub utrzymanie snu, co prowadzi do bezsenności.
– zwiększona percepcja zmysłowa: 3-CMC może wzmocnić doświadczenia zmysłowe, sprawiając, że dźwięki, kolory i inne bodźce wydają się bardziej intensywne
– „trzęsacy się obraz”/”klatkowanie obrazu” – gałki oczne mogą zacząć wibrować w przód i w tył w szybkim ruchu, powodując, że widzenie staje się niewyraźne i chwilowo nieostre. To zjawisko inaczej nazywa się oczopląsem.
Efekty negatywne
– lęki: choć po tej substancji to efekt niezwykle rzadko spotykany, może wystąpić po 3-CMC, z reguły po wielogodzinnych „maratonach” przy wyczerpanym organiźmie
– przyspieszona akcja serca oraz wzrost ciśnienia krwi: ten efket może być niekorzystny dla osób z istniejącymi wcześniej schorzeniami układu krążenia.
– duszności: ze względu na silne zwężenie naczyń krwionośnych, jakie powoduje 3-CMC, przepływ krwi do narządów może być ograniczony. Gdy dzieje się to w płucach lub w mięśniach klatki piersiowej, zwężenie naczyń może powodować niedobór tlenu we krwi i trudności w oddychaniu.
– szczękościsk
– odwodnienie: po 3-CMC bardzo ważnym jest pamiętanie o nawodnieniu.
– zwiększona potliwość
Legalność 3-CMC, gdzie można kupić?
3-CMC jest substancją kontrolowaną w wielu krajach Europy i reszty świata – znajduje się w wykazach substancji zakazanych. Jest zabroniona m.in. w Polsce, Niemczech, Czechach czy Węgrzech. Mimo tego, pozostaje ona legalna między innymi w Holandii. Mimo swojego statusu prawnego, zakup tej substancji przez internet np. w Polsce nie jest żadnym problemem – substancja ta jest ogólnodostępna.
Jeśli jesteś entuzjastą chemii i szukasz wysokiej jakości 3-CMC, odwiedź forum dopal.org na którym znajdziesz wiele sklepów oferujących ten odczynnik oraz wiele innych oraz przeczytasz najnowsze recenzje i opinie na ich temat.

You may also like

1 comment

canadian pharmacies online 27 października, 2023 - 2:56 pm

Attractive section of content. I simply stumbled upon your weblog and in accession capital to claim that I acquire in fact enjoyed account your blog posts. Anyway I will be subscribing on your augment or even I achievement you access consistently rapidly.

Reply

Leave a Comment