Strona główna » ADB-BUTINACA – działanie, dawkowanie.

ADB-BUTINACA – działanie, dawkowanie.

Gdzie kupić ADB-BUTINACA, sklepy z ADB-BUTINACA. Recenzje, działanie i dawkowanie substancji.

by admin
ADB-BUTINACA jest syntetycznym kannabinoidem (kannabimemtykiem) z rodziny kannabinoidów indazolowych. Niekiedy nazywany jest skrótowo „ADB-B”, „ADBB” lub po prostu „butinaca”. Występuje pod postacią luźnego proszku lub zbitych, niewielkich bryłek, w kolorach od białego, po beżowy, żółty aż po brązowy, zależnie od zastosowanych prekursorów do produkcji oraz metod zastosowanych w jej końcowych etapach. Jeśli chodzi o postać chemiczną, ADB-BUTINACA występuje – jak większość research chemicals – w postaci chlorowodorku (HCl), co umożliwia długotrwałe przechowywanie i zapewnia stabilność związku.
Działanie ADB-BUTINACA, podobnie jak klasycznych kannabinoidów (THC i jego pochodnych) opiera się na agoniźmie receptorów kannabinoidowych CB1 oraz CB2. Należy jednak pamiętać, że działanie wszystkich syntetycznych kannabinoidów, tych które na forach internetowych, przez użytkowników są uznawane jako „słabe” jak i „mocne” jest kilkaset razy silniejsze, niż THC, co może poskutkować przypadkowymi przedawkowaniami, najczęściej wśród niedoświadczonych użytkowników. ADB-BUTINACA jest krótszym homolgiem ADB-PINACA – zawiera łańcuch złożony z czterech węgli zamiast z pięciu, co skutkuje zmniejszonym powinowactwem do receptorów CB1 i CB2, czyli mniejszą mocą w porównaniu do swojego poprzednika. Jest także najpopularniejszym obecnie, najpowszechniej dostępnym i najtańszym kannabinoidem, ze względu na wysoką dostępność prekursorów, niskie koszta produkcji i legalność w wielu krajach, gdzie inne substancje tego typu są niedostępne.
Spośród obecnie dostępnych kannabinoidów, ADB-BUTINACA jest ogólnie uważana za posiadający najmniejszą moc (co jak już było wspomniane – wcale nie oznacza, że jest słaby!) w porównaniu do innych RC z tej grupy, takic jak, 5F-ADB (5F-MDMB-PINACA), MDMB-FUBINACA (MDMB-FUB; MDMB-Bz-F), MDMB-CHMINACA czy „5CL-ADB-A” (MDMB-4en-PINACA).
W przeciwieństwie do większości reseach chemicals, jedyną konwencjonalną drogą podania ADB-BUTINACA jest palenie – maczanki, fake hashu, nasączonego kannabinoidem tytoniu a nawet niepozornych, białych kartek czy w końcu czystego prochu.
Należy pamiętać, że tolerancja na wszystkie syntetyczne kannabinoidy rośnie bardzo szybko, zdecydowanie szybciej niż na inne grupy substancji, np. na stymulanty czy dysocjanty. Dawkowanie ADB-BUTINACA jest bardzo niskie i waha się w przedziale od 0.5mg do kilku miligramów, choć z reguły dawkowanie nie jest podawane w taki sposób i najczęściej spotyka się je przedstawione w formie proporcji ilości wykorzystanego kannabinoidu w stosunku do suszu roślinnego, którym zostanie on nasączony, np. 1:30 – oznacza to, że 1 gram kannabinoidu został rozprowadzony na 30 gram podkładu za pomocą nośnika płynnego – najczęściej czystego etanolu (95%), izopropanolu (IPA; alkohol izopropylowy) lub acetonu.
Czas działania wszystkich syntetycznych kannabinoidów jest stosunkowo krótki w porównaniu do np. THC, jednak ADB-BUTINACA wyróżnia się na tle innych ze względu na krótki czas działania, w porównaniu nawet do innych syntetycznych kannabinoidów – efekty utrzymują się do 1,5 godziny, a w wypadku wysokiej tolerancji użytkownika, czas ten potrafi spaść nawet do 40 minut.
Efekty, które może wywoływać ADB-BUTINACA, to:
– sedacja, senność
– zmniejszone reakcje na bodźce
– stymulacja (najczęściej krótkotrwała, występuje zaraz po zażyciu; po peaku ustępuje i przechodzi w sedację)
– wazokonstrykcja (najczęściej przy bardzo wysokich dawkach)
– halucynacje wzrokowe
– problemy z pamięcią krótkorwałą
– zmniejszenie bólu
– halucynacje dźwiękowe
– wzrost lub spadek ciśnienia tętniczego
– zwiększony głód/pragnienie
– paranoje, lęki
Status legalny ADB-BUTINACA różni się w zależności od kraju. Podczas gdy w Polsce wszystkie syntetyczne kannabinoidy – w tym indolowe i indazolowe – są odgórnie zabronione, np. w Holandii czy w Belgii, ADB-BUTINACA w świetle prawa jest substancją legalną, co czyni ją wysoce popularną pozycją wśród entuzjastów research chemicals.
Jeśli interesuje cię zakup ADB-BUTINACA, czy to w formie czystego prochu, maczanki a także w innych, różnych formach, odwiedź takie sklepy jak duch.gold, the-frcs.is, white-elephant-rc.com czy designer-chems.com, a także przeczytaj opinie na temat tych produktów na forum dopal.org.

You may also like

Leave a Comment