Strona główna » 5F-ADB – działanie, dawkowanie, efekty.

5F-ADB – działanie, dawkowanie, efekty.

Czym jest 5F-ADB? Sklepy z 5F-ADB, opinie o substancji, recenzje.

by admin
5F-ADB
5F-ADB to syntetyczny kannabinoid (kannabimemtyk) z rodziny kannabinoidów indazolowych. Jest 5-fluorową pochodną MDMB-PINACA, i należy do jednych z najmocniejszych syntetycznych kannabinoidów jakie powstały. Substancja ta spotykana jest także jako „5F-MDMB-PINACA” będąca jej pełną nazwą, a także skrótowo „5F”, chociaż jest to nazwa myląca ze względu na fakt, że człon „5F” w nazwie oznaczający obecność 5-fluoropentylu w strukturze substancji może występować w wielu kannabinoidach których działanie wcale nie musi być takie samo, jak 5F-ADB.
5F-ADB występuje pod postacią luźnego proszku lub zbitych, niewielkich bryłek, w kolorach od białego, po beżowy, żółty aż po brązowy, a czasami także w postaci brązowego płynu. W kwestii postaci chemicznej, 5F-ADB występuje w postaci soli chlorowodorku, jak znaczna większość research chemicals. Forma taka zapewnia stabilność substancji i umożliwia długotrwałe przechowywanie związku bez jego degradacji.
Działanie 5F-ADB, podobnie jak kannabioidów takich jak THC, HHC – czyli kannabinoidów klasycznych – opiera się na agoniźmie receptorów kannabinoidowych CB1 oraz CB2. 5F-ADB jest o wiele silniejszą substancją niż jej protoplasta MDMB-PINACA – poprzez addycję atomu fluoru na łańcuch pentylowy, moc substancji dramatycznie urosła. Dodawanie halogenów (m.in. atomu fluoru) na koniec łańcucha, lub systemów cyklicznych z halogenami – na przykład fluorobenzylu, jak w przypadku MDMB-FUBINACA – to powszechnie wykonywany zabieg który praktycznie za każdym razem skutkuje ogromnym wzrostem aktywności. Przykładem który skojarzy najwięcej osób jest taka modyfikacja starego, znanego większości entuzjastów RC kannabinoidu JWH-018 – po tym zabiegu uzyskano kannabinoid AM-2201 (5F-JWH-018) którego moc była nieporównywalnie większa niż jego poprzednik.
Mimo, że syntetyczne kannabinoidy oddziałowują na te same ośrodki co THC, należy pamiętać, że działanie wszystkich syntetycznych kannabinoidów – nawet tych które na forach internetowych, przez użytkowników są uznawane jako „słabe” jak i „mocne” – jest kilkaset razy silniejsze, niż THC, co może poskutkować przypadkowymi przedawkowaniami, najczęściej wśród niedoświadczonych użytkowników.
5F-ADB, jak już wcześniej wspomniano, jest jednym z najsilniejszych syntetycznych kannabinoidów, co sprawia że jest wysoce popularny ze względu na niewielką jego ilość potrzebną do uzyskania pożądanego efektu. Pod względem mocy, 5F-ADB plasuje się wśród takich kannabimemetyków jak 5F-AMB (5F-MMB-PINACA/5F-AMB-PINACA), MDMB-CHMICA, MDMB-CHMINACA, MDMB-FUBINACA czy 5F-SGT-151 (5F-CUMYL-PEGACLONE).
W przeciwieństwie do większości reseach chemicals, jedyną konwencjonalną drogą podania ADB-BUTINACA jest palenie – maczanki, fake hashu, nasączonego kannabinoidem tytoniu a nawet niepozornych, białych kartek czy w końcu czystego prochu.
Należy pamiętać, że tolerancja na wszystkie syntetyczne kannabinoidy rośnie bardzo szybko, zdecydowanie szybciej niż na inne grupy substancji, np. na stymulanty czy dysocjanty. Dawkowanie 5F-ADB jest ekstremalnie i zaczyna się od ilości mniejszych, niż pół miligrama. Z reguły jednak dawkowanie nie jest podawane w taki sposób i najczęściej spotyka się je przedstawione w formie proporcji ilości wykorzystanego kannabinoidu w stosunku do suszu roślinnego, którym zostanie on nasączony, np. 1:30 – oznacza to, że 1 gram kannabinoidu został rozprowadzony na 30 gram podkładu za pomocą nośnika płynnego – najczęściej czystego etanolu (95%), izopropanolu (IPA; alkohol izopropylowy) lub acetonu.
Czas działania wszystkich syntetycznych kannabinoidów jest stosunkowo krótki w porównaniu do np. THC. Działanie 5F-ADB utrzymuje się do 2-2,5h, a w wypadku wysokiej tolerancji użytkownika, czas ten potrafi spaść nawet do 40-60 minut.
Efekty, które może wywoływać 5F-ADB, to:
– sedacja, senność
– zmniejszone reakcje na bodźce
– stymulacja (najczęściej krótkotrwała, występuje zaraz po zażyciu; po peaku ustępuje i przechodzi w sedację)
– wazokonstrykcja (najczęściej przy bardzo wysokich dawkach)
– halucynacje wzrokowe
– problemy z pamięcią krótkorwałą
– zmniejszenie bólu
– halucynacje dźwiękowe
– wzrost lub spadek ciśnienia tętniczego
– zwiększony głód/pragnienie
– drgawki
– paranoje, lęki
Status legalny 5F-ADB nie sprzyja dystrybucji. 5F-ADB jest nielegalne w większości krajów europejskich, w tym w Polsce, a nawet w Holandii. Mimo tego, substancja jest dostępna do kupienia dość łatwo, ze względu na popularność jaką żdążyła uzyskać za czasów, kiedy była legalna.
Jeśli interesuje cię zakup 5F-ADB, czy to w formie czystego prochu, maczanki a także w innych, różnych formach, odwiedź takie sklepy jak the-frcs.is, a także przeczytaj opinie na temat tych produktów na forum dopal.org.

You may also like

Leave a Comment