Strona główna » Kannabinoidy

Kannabinoidy

by admin
5F-ADB
Kannabinoidy to grupa organicznych związków chemicznych oddziałujących na receptory kannabinoidowe CB1 oraz CB2. Zanim odkryte zostały inne typy kannabinoidów, nazwa ta obejmowała tylko substancje zawarte w konopiach. Mają zastosowawanie w wielu dziedzinach nauki, tj. w medycynie, rolnictwie, a także w przemyśle. Obecnie tę grupę związków dzieli się na:
Kannabinoidy roślinne – występujące jako alkaloidy roślinne, np. Tetrahydrokannabinol (główna substancja psychoaktywna marihuany), Tetrahydrokannabiwarin, Kannabinol
Endokannabinoidy – występujące w organizmie zwierząt, w tym człowieka, np. Anandamid
Kannabinoidy syntetyczne (RC) – wytworzone przez człowieka, np. JWH-018, HU-210, MDMB-4en-PINACA.
John W. Huffman, chemik organiczny z Clemson University, zsyntetyzował różne związki chemiczne, które wpływają na układ endokannabinoidowy. JWH-018 jest jednym z tych związków, a badania wykazują powinowactwo do receptora kannabinoidowego (CB1) pięć razy większe niż THC. Jest to człowiek który odpowiada za stworzenie RC używanego do tzw. herbal blends, ponieważ 15 grudnia 2008 roku niemieckie firmy farmaceutyczne poinformowały, że JWH-018 został wykryty jako jeden z aktywnych składników co najmniej trzech wersji dopalacza Spice, sprzedawanego jako kadzidło w wielu krajach świata od 2002 r. Co to by był za artykuł, gdybym nie wspomniał o jakimś koncernie farmaceutycznym. MDMB-CHMINACA to syntetyczny Kannabinoid (RC) na bazie Indazolu, który działa jako silny agonista receptora CB1 i był sprzedawany online jako dopalacz. Został wynaleziony przez firmę Pfizer w 2008 roku i jest jednym z najsilniejszych znanych agonistów kannabinoidów, z powinowactwem wiązania 0,0944 nM w CB1,
i EC50 0,330 nM. Jest blisko spokrewniony z MDMB-FUBINACA, który spowodował co najmniej 1000 hospitalizacji i 40 zgonów w Rosji w wyniku zatrucia. Ogólnie rzecz biorąc, to syntetyczne kannabinoidy miały służyć jako leki, no ale coś poszło w nie tę stronę co trzeba, tylko po co wymyślać, skoro mamy medyczną pod nosem?
Zawsze naturalny kannabinoid będzie miał większe korzyści dla zdrowia niż RC kanna. Weźmy pod lupę działanie, na przykładzie trawy, pełne działanie farmakologiczne palonych konopii indyjskich rozwija się w ciągu godziny i trwa przez 2-3 godz. Przy Kannabinoidzie takim jak AMB-FUBINACA działanie występuję już po kilkunastu sekundach i w wielu przypadkach kończyło się to tak zwanym badtripem dla użytkownika. Badtrip który trwał 2-3 godziny. RC Kannabinoidy – można powiedzieć, że za nimi zamknięty został pewien rozdział. Pewnie nie jeden z czytelników pamięta medialne nagonki na dopalacze w stylu – dopalacze są robione z trutek na szczury czy innych domestosów. 2015 to był chyba największy hit, wtedy vendorzy pokazali na co ich stać. Z różnych źródeł mam, że od dopalaczy zmarło 60 lub 250 osób, a hospitalizowanych było kilka tysięcy. RC Kannabinoidy zalały całą Polskę, ludzie woleli palić maczanki, niż dotychczas trawkę. Największym echem odbił się specjalny produkt od firmy kolekcjoner.nl o nazwie Mocarz, ze składem zawierającym aż 4 potwierdzone Kannabinoidy (FUB-AMB,5F-ADB,MMB-CHMINACA,5F-MDMB-2201). Z racji nieuregulowanego prawa o RC, w kwestii legalności prawa było to legalne, więc ludzie zamawiali na potęgę albo kupowali w sklepach stacjonarnych słynnego Mocarza. Chociaż największym, najmocniejszym skurwysynem z tej półki był Bakuś ze słynnej stajni VIPChemicals. Tworzony był on aż na ośmiu RC Kannabinoidach, a na podkładzie było widać jeszcze posypany proszek. Skład był podany na stronie, całego nie pamiętam ale na pewno był tam EG-018, NM-2201, MMB-CHMINACA, FUB-AMB, 5F-ADB i coś AKB. Opinii wiele nie było, bo po buchu szło się od razu spać.
Obecnie ciężko jest dostęp o dobry RC Kannabninoid, jednakże u naszych partnerów mamy w ofercie MDMB-4en-PINACA (5CL-ADB), ADB-BUTINACA i 5F-ADB.
Kannabinoidy mają ogromny potencjał medyczny, niezliczona ilość badań potwierdza, że kannabinoidy to leki przyszłości, tak jak grzyby psylocybinowe oraz MDMA. Sam rzuciłem palenie papierosów po 5 latach własnie dzięki CBD, która zastąpywała mi nikotynę. Wierzę w naukę, oraz w to, że już niedługo będzie można legalnie iść do apteki po wyroby z Kannabinoidów.

You may also like

Leave a Comment