Strona główna » 1D-LSD: działanie, opis substancji.

1D-LSD: działanie, opis substancji.

1D-LSD: sklep, opinie, recenzje.

by admin
1d
1D-LSD jest syntetyczną substancją psychodeliczną z rodziny lizergamidów. Jest pochodną LSD (dietyloamidu kwasu lizergowego, LSD-25). Pełna nazwa tej substancji to dietyloamid kwasu 1-(1,2-dimetylocyklobutano-1-karbonylo)-lizergowego. Inna nazwa dla 1D-LSD to po prostu, skrótowo „1D”. W przeciwieństwie do 1P-LSD, 1B-LSD, 1V-LSD i tak dalej, 1D-LSD posiada bardziej skomplikowany podstawnik na 1. pozycji. Substancja ta spotykana jest najczęściej w postaci blotterów („kartonów”) i tabletek. Jest praktycznie niedostępne w formie płynu/prochu. Występuje w formie winianu (tartate).
1D-LSD było bezpośrednią odpowiedzią na delegalizację 1V-LSD w Niemczech – już następnego dnia po wejściu przepisów w życie, internetowi sprzedawcy zaczęli oferować 1D-LSD, mające zastąpić nielegalne już 1V-LSD.
Powszechnie uważane jest, że substancja ta jest prodrugiem (prolekiem) do LSD. Sugerują to badania na myszach, u których po podaniu 1P-LSD, w organiźmie wykryto LSD-25. W trakcie badań na ludziach, również po podaniu 1P-LSD, w serum wykryto LSD. Oznacza to, że po dostaniu się do organizmu, 1P-LSD ulega zmetabolizowaniu do LSD, poprzez hydrolizę podstawnika w 1. pozycji. Tłumaczyłoby to, dlaczego efekty 1D-LSD są tak podobne do LSD-25. Można więc sądzić, że podobnie jest z 1D-LSD. Ponieważ taka droga przemiany tej substancji pozwala skutecznie przewidzieć profil działania, 1D-LSD podobnie jak poprzednie 1-podstawiane lizergamidy stało się popularnym zamiennikiem dla zdelegalizowanych wcześniej psychodelicznych lizergamidów.
1D-LSD jednak, ze względu na dość „ciężki” podstawnik, według masy jest słabsze od np. 1P-LSD które uważane jest za jeden z najlepszych RC lizergamidów – 150 mikrogramów 1D-LSD jest mniej-więcej równoznaczne dla około 100 mikrogramów LSD-25. Działanie 1D-LSD opiera się na agoniźmie receptorów 5HT2A, które rozmieszczone są w całym mózgu. W
Zarówno cząsteczka LSD, jak i 1D-LSD jest bardzo wrażliwa. Blottery nasączone substancją nie mogą być wystawione na działanie słońca, ponieważ ulegają przemianie do lumi-1D-LSD, które nie wywołuje żadnych efektów psychodelicznych. Podobnie sprawa ma się z kontaktem z wodą, szczególnie wodą z kranu – zawiera ona chlor (używany do jej oczyszczania), który nawet w małych ilościach potrafi uszkodzić strukturę i sprawić że cząsteczka stanie się nieaktywna. Wszystkie lizergamidy powinny być przechowywane w suchym, zimnym miejscu bez dostępu do światła, najlepiej bez dużego przewiewu powietrza.
Dawki są następujące:
Dawka progowa – ~50 mikrogramów
Dawka niska – 50-150 mikrogramów
Dawka normalna – 150-225 mikrogramów
Dawka wysoka – 225-350 mikrogramów
Dawka b. wyosoka – +350 mikrogramów
Czas działania jest wysoce zależny od dawki. Podczas gdy doświadczenie na mniejszej ilości może zamknąć się w przeciągu w 12-14 godzin, zażycie większej ilości może poskutkować doświadczeniem trwającym nawet 24 godziny, zanim będziemy całkowicie trzeźwi. Po zażyciu, efekty rozpoczynają się w przeciągu 30-50 minut.
Efekty, jakie wywoływać może ta substancja, to między innymi:
– stymulacja, pobudzenie
– euforia fizyczna
– euforia psychiczna
– intensywny body high
– zwiększone ciśnienie krwi
– myślenie analityczne i introspektywne
– zwiększenie kreatywności oraz koncentracji
– przyspieszenie myśli
– zwiększone poczucie duchowości
– pętle myślowe
– zwiększone libido
– paranoje, lęki
– poprawione samopoczucie, dobry humor
– halucynacje przy otwartych oczach (OEV – open eye visuals)
– halucynacje przy zamkniętych oczach (CEV – closed eye visuals)
– halucynacje dźwiękowe
Jedyne konwencjonalne drogi podania tej substancji to podanie doustne lub podjęzykowe. W przeciwieństiwe do innych psychodelików (np. niektóre fenetyloaminy czy tryptaminy), lizergamidy nie nadają się do waporyzacji – również z powodu wrażliwości cząsteczki, ulega ona zniszczeniu przy podgrzaniu.
Substancja ta wywołała na początku 2023 roku sporo zamieszania – badacze w Japonii zbadali zarekwirowane blottery opisane „1D-LSD” i opublikowali swoją pracę. Twierdziła ona, że blottery te nie zawierały 1D-LSD tylko 1T-LSD – nigdy wcześniej nieopisaną, nieznaną pochodną LSD. Z racji, niewielkiej ilości producentów RC lizergamidów na świecie, użytkownicy forów zaczęli teoretyzować, że wszystkie blottery „1D-LSD” to w rzeczywistości 1T-LSD. Teorię zdaje się popierać fakt, iż 1T-LSD jest o wiele prostsze w syntezie od 1D-LSD.
Substancja ta jest substancją nielegalną m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, a także w Polsce. Jest jednak wciąż legalne w Holandii. Mimo skomplikowanego statusu legalności, dostęp nie jest problemem i bardzo łatwo tę substancję zdobyć.

You may also like

1 comment

News XMC.pl 2 marca, 2024 - 11:09 am

Nie mogę się oprzeć podziwianiu bogactwa detali i dokładności, z jaką omawiane są poszczególne aspekty tematu. To niczym głęboka podróż przez skomplikowany krajobraz wiedzy, prowadzona z wirtuozerią.

Reply

Leave a Comment