Strona główna » 1cP-LSD: działanie, opis substancji.

1cP-LSD: działanie, opis substancji.

1cP-LSD: sklep, opinie, recenzje

by admin
lsd
1cP-LSD to syntetyczny psychodelik z rodziny lizergamidów. Jest pochodną LSD (dietyloamid kwasu lizergowego, LSD-25). Pełna nazwa tej substancji to dietyloamid kwasu dietyloamid kwasu N1-(cyklopropylometanoilo)-lizergowego. Inne nazwy to 1-cyklopropionyl-LSD, zwane jest też potocznie po prostu „1cP”. Jest kolejną, jedną z wielu 1-podstawianych pochodnych LSD. 1cP-LSD spotykane jest najczęściej w postaci blotterów („kartonów”) i tabletek. Jest praktycznie niedostępne w formie płynu/prochu. Występuje w formie winianu (tartate).
Substancja ta nie pojawia się w żadnej literaturze naukowej poprzedzającej jej pojawienie się na rynku research chemicals, i prawdopodobnie nie została nigdy zsyntezowana zanim trafiła do sprzedaży.
Powszechnie uważane jest, że 1cP-LSD jest prodrugiem (prolekiem) do LSD. Sugerują to badania na myszach, u których po podaniu 1P-LSD, w organiźmie wykryto LSD-25. W trakcie badań na ludziach, również po podaniu 1P-LSD, w serum wykryto LSD. Jest wysoce prawdopodobne, że 1cP-LSD, podobnie jak inne 1-podstawiane lizergamidy zachowują się tak samo. Oznacza to, że po dostaniu się do organizmu, 1cP-LSD ulega zmetabolizowaniu do LSD, poprzez hydrolizę podstawnika w 1. pozycji. Tłumaczyłoby to, dlaczego efekty 1cP-LSD są tak podobne do LSD-25. Ponieważ taka droga przemiany tej substancji pozwala skutecznie przewidzieć profil działania, prawdopodobnie różniący się jedynie szybkością wchłaniania i niewiele krótszym czasem trwania, 1cP-LSD stało się popularne wśród użytkowników research chemicals, którzy używają go na zmianę z LSD. Działanie 1cP-LSD opiera się na agoniźmie receptorów 5HT2A, które rozmieszczone są w całym mózgu.
Zarówno cząsteczka LSD, jak i 1cP-LSD jest bardzo wrażliwa. Blottery nasączone substancją nie mogą być wystawione na działanie słońca, ponieważ ulegają przemianie do lumi-LSD (lub lumi-1cP-LSD), które nie wywołuje żadnych efektów psychodelicznych. Podobnie sprawa ma się z kontaktem z wodą, szczególnie wodą z kranu – zawiera ona chlor (używany do jej oczyszczania), który nawet w małych ilościach potrafi uszkodzić strukturę i sprawić że cząsteczka stanie się nieaktywna. Wszystkie lizergamidy powinny być przechowywane w suchym, zimnym miejscu bez dostępu do światła, najlepiej bez dużego przewiewu powietrza.
1cP-LSD jest opisywane jako bardzo podobne 1P-LSD, różniąc się zaledwie ubytkiem mocy w stosunku do wagi, wynoszącym jakieś 10% mniej w porównaniu do 1P-LSD, przez co dawki prezentują się bardzo podobnie – niemalże tak samo, jak w przypadku 1P-LSD:
Dawka progowa – ~15 mikrogramów
Dawka niska – 25-75 mikrogramów
Dawka normalna – 75-150 mikrogramów
Dawka wysoka – 150-300 mikrogramów
Dawka b. wyosoka – +300 mikrogramów
Czas działania 1cP-LSD jest wysoce zależny od dawki. Podczas gdy doświadczenie na 100 mikrogramach może zamknąć się w 12-14 godzin, zażycie 300 mikrogramów może poskutkować doświadczeniem trwającym nawet 24 godziny, zanim będziemy całkowicie trzeźwi. Po zażyciu, efekty rozpoczynają się w przeciągu 20-40 minut.
Efekty, jakie wywoływać może 1cP-LSD, to między innymi:
– stymulacja, pobudzenie
– euforia fizyczna
– euforia psychiczna
– intensywny body high
– zwiększone ciśnienie krwi
– myślenie analityczne i introspektywne
– zwiększenie kreatywności oraz koncentracji
– przyspieszenie myśli
– zwiększone poczucie duchowości
– pętle myślowe
– zwiększone libido
– paranoje, lęki
– poprawione samopoczucie, dobry humor
– halucynacje przy otwartych oczach (OEV – open eye visuals)
– halucynacje przy zamkniętych oczach (CEV – closed eye visuals)
– halucynacje dźwiękowe
Jedyne konwencjonalne drogi podania 1cP-LSD to podanie doustne lub podjęzykowe. W przeciwieństiwe do innych psychodelików (np. niektóre fenetyloaminy czy tryptaminy), lizergamidy nie nadają się do waporyzacji – również z powodu wrażliwości cząsteczki, ulega ona zniszczeniu przy podgrzaniu.
1cP-LSD jest substancją nielegalną m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, a także w Polsce. Jest jednak wciąż legalne w Holandii. Mimo skomplikowanego statusu legalności, dostęp do 1cP-LSD nie jest problemem i bardzo łatwo tę substancję zdobyć.
Jeśli interesuje cię ta substancja odwiedź takie sklepy jak designer-chems.com czy chemcloud.nl, oraz nie zapomnij przeczytać ostatnich opinii o tych produktac na forum dopal.org.

You may also like

Leave a Comment