Strona główna » 3-CMC kolekcjoner

3-CMC kolekcjoner

by admin
3cmc
3-CMC, lub dla ścisłości 3-chlorometkatynon, znany także jako metaklefedron to popularny stymulant-euforyk z grupy katynonów. Jest izomerem 4-CMC (klefedron) i 3-chlorowym analogiem 3-MMC (metafedron). Potocznie zwany „chlorem” ze względu na atom chloru w strukturze, „metaklefem”, lub zwyczajnie, popularnie nazywany kryształem na ulicy, jednak miano kryształu na ulicy może mieć każdy „magiczny” kamień więc jest to nazwa delikatnie mówiąc niedokładna. Metaklefedron znany jest dobrze ze swojej, jakby to ująć… nie do końca przyjemnej aplikacji – właśnie przez ten atom chloru, oraz mocnego, intensywnego wejścia. Wywołuje mocną euforię, działa stosunkowo krótko, przy podaniu donosowym czas działania wynosi od 1,5 do 2 godzin, przy doustnym trochę ponad dwie godziny. średnie dawki wynoszą od 200 do nawet 500mg. 3-CMC jest substancją kontrolowaną w wielu krajach Europy i reszty świata, choć pozostaje legalne np. w Holandii.
3-CMC w Polsce w pierwszych latach jego obecności na rynku wypromowały w dużej mierze takie sklepy jak niedziałający już od paru lat kolekcjoner.nl – początkowo sprzedając metaklefedron jako „analog 3-MMC” a potem już jako 3-CMC – substancja tak zyskała na popularności u innych vendorów pod własną, oryginalną nazwą, iż nie trzeba było wymyślać żadnych alternatywnych nazewnictw. Warto wspomnieć że w Szwecji 3-CMC razem z 4-CMC pojawiły się o wiele wcześniej niż w Polsce, ze względu na szwedzki system prawny, w którym substancje są bardzo szybko delegalizowane bez zbędnej biurokracji, jak to w przypadku większości państw europejskich, tak więc nowe zamienniki bardzo szybko zastępują miejsce swoich poprzedników, choć znikają w podobnym tempie – koło się zatacza.
O ile w Polsce od kiedy 3-CMC (praktycznie jednoczęśnie razem z 4-CMC) zawitało na stałe do sklepów – niemalże 10 lat temu, bo w pierwszej połowie 2014 roku – i wciąż święci sukcesy jako jeden z najpopularniejszych związków którego chyba każdy próbował, za granicą metaklefedronem wręcz się brzydzą, szczególnie w Holandii, gdzie po delegalizacji 3-MMC z powodu medialnej nagonki sprzedawcy do sklepów wprowadzili 3-CMC. Dlaczego taka niechęć do „chlora”?
Powód jest prosty. Zarówno 3-CMC jak i 4-CMC są, jak już wiemy, katynonami, czyli beta-keto-amfetaminami. 3/4-chlorometkatynon są dość podobne w budowie do 4-chlorometamfetaminy i 4-chloroamfetaminy, gdzie ta druga ma znaczące zastosowanie w szeroko pojętych badaniach… nie brzmi to źle, dopóki nie napomkniemy, że dokładne zastosowanie to zabijanie receptorów serotoninowych w mózgach zwierząt laboratoryjnych takich jak szczury czy myszy.
Oczywiście, nie znaczy to, że 3-CMC i 4-CMC są równie szkodliwe, ale nie można też powiedzieć – że nie są w ogóle. Prawda leży pośrodku, i jest taka, że mimo iż 3-CMC jest najbardziej oddalone od 4-CA (4-chloroamfetaminy) spośród wcześniej wymienionych i z pewnością nie posiada aż tak bardzo destruktywnych właściwości – nie znaczy że dla zdrowia szkodliwe nie jest. Do tej pory ukazało się już trochę badań traktujących na ten temat, choć absolutnie nie wyczerpują one tematu, w żadnym wypadku, na dobrą sprawę to dopiero delikatnie zahaczyły cały ten temat. O ile nie prezentują one niczego, co mogłoby wywrócić ogólny wizurek tej substancji do góry nogami – bo to, że szkodliwa jednak jest (jak chyba każda używka), było oczywiste i przewidywane długo przed publikacją jakichkolwiek badań – to dokładne długofalowe efekty uboczne wciąż nie są tak dobrze rozpoznane, i najlepsze źródła poza tymi badaniami to zwyczajnie fora internetowe skupione wokół research chemicals i anegdotalne wypowiedzi użytkowników.
Na zagranicznych forach, gdy tylko padnie słowo „3-CMC”, wszyscy wręcz głupieją i zaczyna się dosłowny zjazd wykładowców o szkodliwości metaklefedronu, choć w mojej opinii – przesadzonej. Jest, może trochę większa niż 3-MMC, ale na zagranicznych forach tematycznych wyolbrzymiana jest wręcz do kosmicznych poziomów.
Polacy tak czy inaczej, jednak w bardzo mocnym kontraście do reszty świata, klefedronu czy metaklefedronu i jego efektów ubocznych – jakiekolwiek by nie były – się najwyraźniej nie boją, i wbrew wszystkiemu na stałe zagościł w naszych jadłospisach i zostanie tam jeszcze na długie, długie lata, jeśli nie na zawsze.
Jeśli jesteś prawdziwym kolekcjonerem, z entuzjazmem podchodzisz do RC i szukasz wysokiej jakości 3-CMC, odwiedź forum dopal.org na którym znajdziesz wiele sklepów oferujących ten odczynnik oraz przeczytasz najnowsze opinie na temat każdego z nich.

You may also like

Leave a Comment