Strona główna » AM-2201 Gdzie kupić?

AM-2201 Gdzie kupić?

AM-2201 - co to za substancja, działanie, efekty uboczne. Gdzie kupić AM-2201, status prawny AM-2201

by admin
AM-2201
AM-2201 to organiczny związek chemiczny będący pełnym, aczkolwiek nieselektywnym agonistą receptorów kannabinoidowych CB1 oraz CB2. Jego pełna nazwa chemiczna to [1-(5-fluoropentylo)-1H-indol-3-ilo](naftalen-1-ylo)metanon. Inne, potoczne nazwy dla tej substancji to „AMka” lub „aemka”. Niekiedy spotykana jest również nazwa 5F-JWH-018, ponieważ środek ten jest 5-fluorowym analogiem kannabinoidu JWH-018, jednak nie jest ona tak powszechna jak AM-2201. AM-2201 występuje najczęściej jako chlorowodorek, pod postacią niewielkich kryształków lub proszku, od koloru białego po lekko żółtawy.
Istnieje kilka form, w jakich można przyjmować AM-2201:
– palenie mieszanek ziołowych (maczanek): powstają one poprzez naniesienie kannabinoidu na susz roślinny (taki jak np. damiana, liść maliny, tytoń, mięta kłosowa, rumianek) poprzez nasączenie go roztworem kannabinoidu i nośnika – alkoholu etylowego, alkoholu izopropylowego czy acetonu. Następnie nośnik odparowuje i mieszanka gotowa jest do palenia.
– palenie fake hashu: syntetyczny kannabinoid mieszany jest z substancją przypominającą plastelinę nazywaną „fake hashem” – nie ma ona stałego składu, i różni się on od producenta. Z tego względu i wynikającej z tego szkodliwości dla płuc, nie jest to najlepsza metoda podania
– palenie (waporyzacja) czystego kannabinoidu: metoda ta nie wymaga żadnego przygotowania – proszek kannabinoidu jest podgrzewany, a wytwarzające się opary są inhalowane.
AM-2201, podobnie jak wiele innych syntetycznych kannabinoidów pierwszych generacji, nie zostało stworzone przez producentów RC szukających alternatyw dla związków, które właśnie zostały zdelegalizowane, lecz powstały one w laboratoriach uniwersytetów czy firm farmaceutycznych na potrzeby badań naukowych nad receptorami kannabinoidowymi na przełomie XX i XXI wieku. AM-2201 zostało opracowane oraz szczegółowo opisane w 2001 roku w szeregu badań opublikowanych przez grupę dr. Alexandrosa Makriyannisa. Naukowcy skupiali się na stworzeniu silnego agonisty receptorów kannabinoidowych, który miał służyć do szczegółowego mapowania tych właśnie receptorów. Jednak kilka lat po publikacji swoich odkryć, producenci research chemicals natknęli się na pracę doktora Makriyannisa i zaczęli rozprowadzać wówczas całkowicie legalne AM-2201 na szarym rynku jako rekreacyjną substancję psychoaktywną.
AM-2201 posiadało kilka analogów (pochodnych), z których warto wymienić:
– MAM-2201 (4′-metylo-AM-2201, inne nazwy: 5″-fluoro-JWH-122)
– EAM-2201 (4′-etylo-AM-2201, inne nazwy 5″-fluoro-JWH-210, SGT-14)
– NM-2201 (ester AM-2201, inne nazwy: CBL-2201)
– THJ-2201 (indazolowy analog AM-2201)
AM-2201 będąc 5-fluorowym analogiem JWH-018, jest od niego nawet kilkanaście razy silniejsze. Dzięki tej właściwości, oraz podobnie jak JWH-018 – dzięki nieskomplikowanemu procesowi produkcji i niskim kosztom prekursorów – zyskało popularność wśród badaczy research chemicals na całym świecie. Warto też wspomnieć o fakcie, że syntetyczne kannabinoidy na przełomie lat 2000 i 2010 były czymś stosunkowo nowym, tak więc nie były one objęte żadną poważniejszą kontrolą prawną, a w wielu krajach były całkowicie nieuregulowane.
AM-2201 – potrafi wywołać całą gamę efektów. Do efektów pozytywnych/neutralnych zaliczamy:
– euforię
– sedację
– redukcję bólu i znieczulenie
– halucynacje wizualne i dźwiękowe
– spowolnienie myśli
– zwiększony apetyt
– amnezję
Do efeków negatywnych, występujących z reguły w wyniku przedawkowania substancji, możemy zaliczyć:
– drgawki
– przypieszone bicie serca
– wazokonstrykcja
– lęki i paranoje
AM-2201 – gdzie kupić? Dostępność tego kanna, legalność
Niestety, jak to z wieloma popularnymi w ubiegłych latach substancjami bywa – kanna ten obecnie jest niedostępny. Szeroko zakrojone działania rządów wielu państw oraz zwiększona kontrola chemikaliów których można użyć jako prekursory do produkcji tego środka sprawiły, że związek ten jest wirtualnie niemożliwy do kupienia w internecie. Producentom zwyczajnie się to nie opłaca – obecnie istnieją mocniejsze od AM-2201 kannabinoidy których produkcja jest bardzo prosta ze względu na wysoce rozwinięty rynek półproduktów, a prekursory są łatwiej i powszechniej dostępne.
Od czasu wpisania tego kanna i wielu innych substancji na wykaz środków odurzających i substancji psychotropowych, czyli ich delegalizacji, powstało całe multum nowych syntetycznych kannabinoidów. Jako zamienniki starego już AM-2201, niektóre z nich wcale nie ustępują one swojemu poprzednikowi. Z kannabinoidów tych, które aktualnie możemy łatwo dostać, warto wymienić:
– 5F-ADB (5F-MDMB-PINACA) – bardzo silny, również 5-fluorowy kannabinoid indazolowy. Mocą zdecydowanie przewyższa AM-2201, obecnie najsilniejszy syntetyczny kannabinoid dostępny na rynku.
– 5CL-ADB-A (MDMB-4en-PINACA) – pent-4en-owy analog 5F-ADB lub MDMB-PINACA. Odrobinę słabszy, ale wcale nie słaby.
– ADB-BUTINACA – homolog ADB-PINACA z łańcuchem butylowym zamiast pentylowego. Jest najłagodniejszym i najlżejszym z tej trójki.
Jeśli interesują cię te odczynniki chemiczne, odwiedź forum dyskusyjne dopal.org – najlepsze repozytorium informacji o research chemicals i szeroko pojętych używkach. Znajdziesz tam listę sklepów sprzedających te, oraz wiele innych RC, a także zdjęcia, recenzje i opinie.

You may also like

Leave a Comment