Strona główna » 3-CMC i alkohol.

3-CMC i alkohol.

Jak działa takie połączenie?

by admin
3cmc
Jakie efekty wywołuje 3-CMC w połączeniu z alkoholem etylowym? Czego się spodziewać i jakie ewentualne niebezpieczeństwa niesie ze sobą zażycie tych dwóch substancji jednocześnie? W tym artykule odpowiemy sobie na to, oraz kilka innych pytań.
Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, czym jest 3-CMC – ten powszechnie znany i niezwykle lubiany stymulant i euforyk z grupy katynonów (beta-ketonów) dostępny jest w Polsce niemalże wszędzie od wielu lat, a jego popularność można niemalże przyrównywać do takich klasycznych narkotyków jak kokaina, amfetamina czy metamfetamina. Podobnie sprawa ma się z alkoholem etylowym, którego tradycja spożywania ciągnie się od wielu tysięcy lat. Miks alkoholu etylowego zarówno z 3-CMC, jak i z innym, podobnymi substancjami to niezwykle często spotykane połączenie. W jego wyniku, można doświadczyć takich efektów, jak:
– dysinhibicja: definicja dysinhibicji brzmi następująco: jest to bycie nakierowanym na natychmiastową gratyfikację, co prowadzi do impulsywnych zachowań napędzanych przez bieżące myśli, uczucia i bodźce zewnętrzne, bez względu na wcześniejsze doświadczenia lub zastanowienie się nad konsekwencjami. Mniej intensywna, dysinhibicja może pozwolić na przezwyciężenie lęku. Może to często okazać się przydatne dla osób cierpiących na fobię społeczną lub ogólny brak pewności siebie. Dysinhibicja w umiarkowanym stopniu ułatwia kontakty międzyludzkie, jednak na wyższych poziomach intensywności, osoba pozbawiona zahamowań może być całkowicie niezdolna do zachowania jakichkolwiek pozorów samokontroli, kosztem uprzejmości, wrażliwości, dostosowania społecznego czy praw i przepisów. Zarówno 3-CMC jak i alkohol wykazują ten efekt w swoim własnym zakresie, a w połączeniu, obie te substancje bardzo potęgują ten efekt.
– problemy z pamięcią: 3-CMC w bardzo wysokich dawkach potrafi powodować krótkotrwałe problemy z pamięcią, których czas występowania obejmuje zwykle szczytowe działanie tej substancji. Alkohol etylowy również potrafi powodować niepamięć spożywany, w wysokich dawkach. Połączenie tych substancji, szczególnie w wysokich dawkach może prowadzić do amnezji oraz krótkotrwałych, tymczasowych problemów z tworzeniem nowych wspomnień.
– dodatkowe obciążenie dla układu krążeniowego: Działanie zarówno mefedronu, jak i alkoholu etylowego jest bardzo obciążające dla pracy serca. Osoby mające problem z pracą tego organu powinny unikać zażywania wszelkich stymulantów, alkoholu, a szczególnie ich połączeń. Zwiększone ciśnienie oraz znaczna tachykardia są ważnymi sygnałami ostrzegawczymi – połączenie mefedronu i alkoholu w skrajnych przypadkach, szczególnie wśród osób cierpiących na choroby układu krążeniowego, może zakończyć się udarem, bądź nawet zawałem serca.
– odwodnienie:  zarówno 3-CMC, jak i alkohol powodują odwodnienie organizmu, co niesie za sobą szereg niekorzystnych efektów – nasilenie bólów głowy, rozkojarzenie, suchość w jamie ustnej. Skutkiem takiego odwodnienia organizmu jest również podwyższenie temperatury ciała – przemęczony organizm może przegrzać się, zwiększa się ryzyko wystąpienia drgawek. Należy więc pamiętać, aby uzupełniać płyny oraz unikać znacznego wysiłku fizycznego przy łączeniu 3-CMC z alkoholem.
Długofalowe skutki łączenia ze sobą 3-CMC i alkoholu są również uciążliwe –  jest to bardzo „męczące” dla naszego mózgu połączenie. Może ono prowadzić do zespołów maniakalnych, urojeniowych. Zwiększa się możliwość wystąpienia przejściowych stanów psychotycznych. Efektem bardzo mocnego oddziaływania mefedronu na neuroprzekaźniki, takie jak dopamina, serotonina czy noradrenalina, mogą być stany depresyjne, charakterystyczne również dla osób, które mają problem z nadużywaniem alkoholu.

Autor tekstu: horsii

You may also like

Leave a Comment