Strona główna » 4-MMC – zamienniki.

4-MMC – zamienniki.

Czym można zastąpić 4-MMC?

by admin
4mmc
4-MMC (mefedron) to niesamowicie popularny stymulant-empatogen, znany chyba na całym świecie.
Na przestrzeni lat jednak, mefedron został zdelegalizowany w większości krajów świata. Jeśli jest dostępny – jego cena jest o wiele wyższa, niż za czasów legalności. Jeśli nie jest – zmuszeni jesteśmy zadowolić się substytutami, pochodnymi. Jaka substancja więc będzie najlepsza do zastąpienia mefedronu? To jest oczywiście kwestia osobnicza – każdy ma inną ulubioną substancję która zastępuje mu 4-MMC. Poniżej jednak przedstawimy kilka substancji, które obecnie się stosuje aby naśladować działanie mefedronu.
3-MMC (3-metylometkatynon) lub prościej – metafedron – to pochodna mefedronu, zsyntezowana jako odpowiedź na  delegalizację jej poprzednika. Jest on izomerem optycznym mefedronu, co oznacza że ilość i rodzaj elementów w  strukturze nie zmieniły się, natomiast zmienione zostało ich położenie – grupa metylowa z 4. pozycji  przeniesiona zostala na trzecią. W przeciwieństwie do mefedronu 3-MMC nie zostało nigdy wcześniej zsyntezowane w żadnym celu i powstało na początku lat 2010. w celu zastąpienia 4-MMC  Modyfikacja z oczywistych względów jest  minimalna, aby móc zachować jak najwięcej właściwości oryginalnego związku. O ile 3-MMC wywołuje stosunkowo  podobne efekty jak 4-MMC, są one zdecydowanie słabsze i 3-MMC wymaga przyjmowania większych dawek w celu  uzyskania pożądanego efektu. Niemniej, to wciąż bardzo pożądana substancja.
4-CMC (4-chlorometkatynon), inaczej klefedron, to kolejna pochodna metkatynonu. Tym razem otrzymał on podstawnik  w postaci atomu chloru na 4. pozycji w pierścieniu aromatycznym. Taka modyfikacja drastycznie zmieniła działanie  tej substancji. Klefedron nie jest zarówno stymulantem i euforykiem jak wcześniej omawiane środki, lecz powoduje  on głównie wyrzut serotoniny odpowiadającej za euforię. W klefedronie próżno szukać energii, motywacji do  działania, siły szeroko pojętego „speeda” , co więcej przez ogromną ilość serotoniny zalewającej mózg, potrafi  on wręcz wywoływać uczucie senności. Ponadto poprzez umieszczenie w strukturze atomu chloru, staje się on dość  nieprzyjemny w kontakcie z tkanką – dlatego wywołuje krótkotrwałe, ale intensywne pieczenie przy wciąganiu w  przeciwieństwie do analogów metkatynonu niepodstawianych chlorem. Oczywiście obecność chloru nie znaczy że  znajduje się tam „luzem” chlor – jaki może się kojarzyć np. z chlorem do basenów – wiele związków chemicznych  czy leków z którymi mamy styczność na codzień również go zawiera.
3-CMC (3-chlorometkatynon) czyli metaklefedon idzie podobną konwencją nazewnictwa jak wcześniej wymienione. Jest  on izomerem 4-CMC gdzie atom chloru przeniesiony został w 3. miejsce. W porównaniu do klefedronu, 3-CMC różni  się w działaniu i to bardzo. Na pierwszym miejscu znajduje się stymulacja, wywołana przez ogromny wyrzut  neuroprzekaźnika – dopaminy. Wyrzut serotoniny jest ograniczony i bardzo mały, chociaż nie można powiedzieć że nie ma go wcale, nie odpowiada on jednak za dominującą część efektów. Podobnie jak 4-CMC, ze względu na substytucję atomem chloru, jego aplikacja donosowa jest  dość nieprzyjemna. 3-CMC ze względu na niskie koszta produkcji, wysoką dostępność i stosunkowo wyważone w  stosunku do siebie efekty, obecnie, razem z mefedronem (4-MMC) jest najpopularniejszym beta-ketonem do
2-MMC (2-metylometkatyno) lub inaczej – ortomefedron – to izomer optyczny mefedronu, gdzie grupa metylowa została przeniesiona na 2. miejsce z 4. Zmienia to nie tylko intensywność doznań jakie wywołuje, ale także ogólny kierunek w jakim idzie doświadczenie. Ortomefedron wywołuje stosunkowo małą euforię, a jego efekty skupiają się głównie na stymulacji – chociaż zdecydowanie innej, niż np taka wywoływana przez odczynniki pokroju NEP. Oczywiście, 2-MMC jest o wiele słabsze od 4-MMC, niemniej jednak jest to popularny odczynnik, szczególnie za granicą, w krajach takich jak Holandia gdzie nawet takich środków jak 3-CMC nabyć już nie można.

You may also like

Leave a Comment