4-MMC

4-MMC - co to za substancja, działanie 4-MMC sklep, opinie

by admin
4mmc

4-MMC, mefedron, 4-metylometkatynon – nazw jest wiele, ale substancja jest tylko jedna. Mefedron to niekwestionowany król polskich ulic, napędzacz niezliczonej ilości imprez i schadzek oraz wiele, wiele więcej. W tym krótkim artykule omówimy sobie jak on działa, gdzie go pozyskać i wiele innych.
Mefedron został opracowany z początku w roku 1929 – prawie sto lat temu – chociaż wtedy nikt nie myślał nawet o jego konsumpcji. Jego psychoaktywne właściwości zostały odkryte na przełomie XX i XXI wieku przez chemików, szukających nowego stymulantu, spełniającego ich oczekiwania, a najważniejszym z nich była kwestia legalności. W taki sposób mefedron został na nowo „odkryty”. W 2003 roku był już szeroko opisywany na forach internetowych, a pod koniec lat 2000. już chyba prawie każdy miał styczność z mefedronem lub wieloma produktami które go zawierały, takie jak oryginalne Cherry Cocolino ze sklepu K.nl, Charge czy wiele pierwszych produktów AM-HI-CO. Do pewnego czasu zbanowany dziś już mefedron do dostania był w zwykłych smart shopach na ulicy razem z takimi starociami jak analogi benzylpiperazyny (BZP), 2C-E czy 2C-P. Jednak sielanka nie trwała długo. Władze reagowały szybko – już w 2012 roku, 4-MMC było już nielegalne praktycznie w całej Europie i wielu krajach na świecie. Od tej pory, no cóż – niewiele się zmieniło. Powstały dziesiątki jeśli nie setki pochodnych mefedronu, ale jak do tej pory żadnej z nich nie udało się zdetronizować oryginału.

Przyjrzyjmy się samej budowie mefedronu – jest on syntetycznym stymulantem pochodzącym z rodziny beta-ketonów (katynonów). Beta-ketony (beta-keto-amfetaminyy) to podgrupa do której zalicza się znaczna część research chemicals – jak można się domyślić, bazuje na szkielecie amfetaminy, chociaż technicznie nią nie jest. 4-MMC wywiera działanie na ośrodkowy układ nerwowy dzięki mechanizmom wyrzutu i oraz wychwytui zwrotnego trzech głównych neuroprzekaźników, które odpowiadają za ogólne działanie praktycznie wszystkich stymulantów – serotoniny (SERT), dopaminy (DAT) i noradrenaliny (NET). Poza takowym wyrzutem, czyli uwolnieniem ogromnej, zmagazynowanej wcześniej ilości tych przekaźników, stymuluje również ich wychwyt zwrotny, gdzie raz użyte neuroprzekaźniki mogą być wykorzystane kolejny raz, a nawet do kilku razy, zanim zostaną rozłożone przez enzymy.
Działanie mefedronu jest nie do pomylenia z niczym innym – od razu odczuwalne jest charakterystyczne uderzenie energii i euforii którego jak dotąd nie udało się podrobić żadnej innej substancji, i każdy kto z 4-MMC miał styczność w przeszłości, powinien być w stanie rozpoznać tę substancję w przyszłości. 4-MMC wywołuje uczucie radości, otwartości i euforii, zwiększa popęd seksualny, dodaje energii oraz wywołuje szeroko pojętą stymulację która może objawiać się większą ochotą na wykonywanie takich czynności jak np. taniec.
W wypadku wciągania, działanie odczuwalne jest już od pierwszych minut, a efekty szczytowe utrzymują się w okolicy 45-60tej minuty. Później następuje spadek intensywności działania, średnio w przeciągu następnej godziny lub półtora. Efekty przy zażyciu oralnym zaczynają się trochę później, bo w przeciągu 20-30 minut, i są mniej intensywne (szczególnie początek działania i jego szczytowy efekt), ale trwają dłużej.
Poza zażywaniem 4-MMC donosowo i oralnie, o wiele rzadziej spotkać się można z przypadkami podania dożylnego (IV) choć jednak mają one miejsce. Palenie (waporyzacja) 4-MMC jest w zasadzie niespotykane ze względu na zbyt duże dawkowanie.

Potencjalne niepożądane skutki zażywania mefedronu to bezsenność, przyspieszona akcja serca, zwiększone ciśnienie krwi, mdłości, drgawki, a w skrajnych przypadkach mogą wystąpić nawet paranoje i halucynacje – szczególnie po długo trwających „maratonach” gdzie poważną rolę zaczyna grać wycieńczenie organizmu.
Sytuacja dostępności mefedronu nie jest idealna – ceny półproduktów do jeszcze legalnych, tańszych (ale i gorszych) pochodnych 4-MMC sprawiają, że często bardziej opłaca wyprodukować jakiś analog mefedronu, np. metaklefedron – prekursory do produkcji są tańsze a produktu będzie więcej, dodatkowo rynek zbytu również jest większy, ponieważ metaklefedron nie jest jeszcze zabroniony w każdym kraju w którym znalazł swoich entuzjastów i można go sprzedać oraz nabyć tam całkowicie legalnie. Nie jest niczym niesłychanym również sprzedawanie innej substancji, podpisanej jako 4-MMC.

Nie oznacza to jednak, że mefedron jest nie do dostania. Związek ten regularnie pojawia się na darknetowych marketach a niekiedy u zwykłych clearnetowych vendorów – jak właśnie miało to miejsce. Jeśli interesuje cię 4-MMC oraz wiele innych substancji, odwiedź sklep escobar.store i zapoznaj się z ofertą, oraz odwiedź forum dopal.org aby przeczytać opinie na temat tego i wielu innych produktów.

 

You may also like

Leave a Comment