Strona główna » 2-FDCK

2-FDCK

2-FDCK, sklep, opinie, opis substancji

by admin
2-fdck

2-fluorodeschloroketamina – lub inaczej (i poręczniej), 2-FDCK – to syntetyczny dysocjant z grupy arylcykloheksylamin, potocznie zwanych „arylkami”. Substancja ta również jest znana pod takimi nazwami jak 2-Fl-2′-Oxo-PCM, O-PCM, a także pod niepoprawnymi nazwami „2-fluoroketamina”, czy skrótowiec tej nazwy – 2-FK. Inne substancje podobne do 2-FDCK to DCK (deschloroketamina) czy O-PCE (2′-Oxo-PCE). 2-FDCK występuje najczęściej w postaci białych, półprzezroczystych kryształków które niekiedy mogą przechodzić w lekki brąz.
2-FDCK pojawiła się na rynku w drugiej połowie lat 2010. i jest jedną z kilkunastu substancji RC, które nie były wcześniej opracowane przez zespoły badaczy jako potencjalne leki i porzucone ze względu na niezadowalające wyniki badań, tylko taką która została zaprojektowana specjalnie w celu wywołania efektów takich, jakie wywołuje znana już, nielegalna substancja, w tym wypadku oczywiście jest to ketamina. Innym przykładem takiej substancji jest MXE.
2-FDCK jest pochodną arylcykloheksylaminy, zmodyfikowaną w taki sposób aby jak najbliżej naśladować działanie prawdziwej, kontrolowanej prawnie ketaminy która cieszy się dużą popularnością jako rekreacyjna substancja psychoaktywna. 2-FDCK przez ostatnie lata również zyskała na popularności i dostępna jest w wielu sklepach internetowych.
Zmiana w budowie substancji, całkowicie zmieniająca kwestię jej legalności nie jest dość skomplikowana – atom chloru znajdujący na drugiej pozycji w pierścieniu aromatycznym został zamieniony na atom fluoru. „2” w nazwie oznacza umiejscowienie elementu, „fluoro” informuje o tym, że miejsce o którym się wypowiadamy zawiera atom fluoru, „deschloro” natomiast znaczy że w tym miejscu pozbawiono cząsteczkę atomu chloru, dlatego przedrostek „des-„. Reszta nazwy to niezmieniona strukturalnie ketamina.
Wskutek wcześniej opisanego zabiegu, 2-FDCK jest całkowicie legalną substancją w świetle prawa w znacznej większości jurysdykcji – przeważająca ich ilość nie obejmuje całej klasy arylcykloheksylamin jako ogólnie zbanowanej grupy, a zabrania jedynie pojedynczych substancji.
2-FDCK jest substancją bardzo podobną do ketaminy – zarówno w efektach jakie wywołuje, jak i pod względem metabolicznym. Jedyne większe zauważalne różnice, które mogą zauważyć bardziej doświadczeni użytkownicy dysocjantów to dłuższy czas narastania siły efektów do momentu szczytowego (peak) oraz większe trudności w osiągnięciu stanu zwanego jako k-hole. Dawki 2-fluorodeschloroketaminy są mniej-więcej takie same, jak ketaminy.
Ogólne efekty, które wywołuje 2-FDCK to sedacja, euforia, dysocjacja. W małych dawkach występują również takie efekty jak delikatne pobudzenie, zwiększenie kreatywności, myślenie przestrzenne, efekt antydepresyjny utrzymujący się na długo po doświadczeniu czy nawet uśmierzenie bólu – należy pamiętać, że ketamina i jej pochodne to anestetyki, a sama ketamina ma zastosowanie w medycynie. Przy większych niż niskie dawkach zauważalne efekty to utrata kontroli nad ciałem (siła efektu zależna od wziętej dawki), halucynacje i zniekształcenia w wizji, uczucie pływania czy latania. W skrajnie wysokich dawkach osoba doświadcza tzw. k-hole (ketamine hole) – stanu, w którego efekt dysocjacyjny oraz znieczulający jest na tyle silny, że osoba może nie reagować na bodźce.
Ponieważ 2-fluorodeschloroketamina nie jest psychodelikiem, technicznie nie może wywołać „bad tripa” – nie jest stymulantem. Mimo to, zażywanie 2-FDCK w nieodpowiednich warunkach i złym stanie emocjonalnym może doprowadzić do nieprzyjemnego doświadczenia, jest to jednak o wiele rzadziej spotykane zjawisko niż w przypadku psychodelików.
Należy pamiętać, że benzodiazepiny, alkohol i podobne im depresanty nie osłabiają efektów dysocjantów, tylko je wzmacniają. Nie ma żadnego skutecznego antidotum które odwracałoby efekty tej grupy – pozostaje czekać, aż substancja przestanie działać.
Z racji, iż dysocjanty są stosunkowo bardzo bezpieczną grupą substancji, nie obciążają one znacznie układu krążeniowy, i ilości które trzebaby przyjąć do zrobienia sobie fizycznej krzywdy sięgają absurdalnych liczb, ich przedawkowania z reguły nie niosą ze sobą większych konsekwencji, jeśli osoba nie zażywała żadnych innych substancji mogących pogorszyć sytuację.
Jeśli jesteś zainteresowany 2-FDCK lub innymi research chemicals, dobrze trafiłeś – odwiedź forum dopal.org aby przeczytać wypowiedzi i doświadczenia użytkowników, opinie na temat 2-FDCK oraz znaleźć sklepy posiadające tę substancję w swojej ofercie.

You may also like

Leave a Comment