Strona główna » Bromazolam

Bromazolam

Bromazolam - co to jest, co to za substancja, jak działa bromazolam, sklep, opinie

by admin
brom

Bromazolam to pochodna benzodiazepiny, a dokładnie triazolobenzodiazepiny. Benzodiazepiny to grupa substancji psychoaktywnych, w tym leków, które są powszechnie stosowane ze względu na ich działanie uspokajające, anksjolityczne (przeciwlękowe), zwiotczające mięśnie (miorelaksacyjne) i przeciwdrgawkowe. Ich działanie polega na zwiększaniu aktywności kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), neuroprzekaźnika, który hamuje aktywność mózgu, prowadząc do stanu wyciszenia i uspokojenia. Bromazolam jest często stosowany rekreacyjnie ze względu na swoje silne działanie nasenne oraz anksjolityczne.

Bromazolam w przeciwieństwie do większości znanych powszechnie benzodiazepin nigdy nie był lekiem. Został opracowany w roku 1976 w laboratorium w trakcie badania pochodnych benzodiazepin. Przyjął wtedy wówczas nazwę kodową „XLI-268”. W okolicach roku 2017 bromazolam został na nowo „odkryty” przez producentów research chemicals – przykuł ich uwagę jako kolejna potencjalna pochodna benzodiazepiny nieobjęta żadnym zakazem prawnym. Wkrótce po tym, bromazolam można było kupić w wielu sklepach internetowych w postaci czystej substancji w proszku, w tabletkach a niekiedy nawet w postaci gotowych roztworów w buteleczkach.

Bromazolam w budowie od Alprazolamu (Xanax) różni się tylko tym, że atom chloru w 8 pozycji został zamieniony na atom bromu – stąd właśnie nazwa. Zamiana ta jednak drastycznie zmieniła właściwości substancji – po pierwsze, stała się bardziej selektywna na konkretne subtypy receptora GABA A, zmieniając profil działania. Po drugie, czas półtrwania bromazolamu w organiźmie jest dłuższy niż alprazolamu. W porównaniu do alprazolamu, bromazolam ma silniejszy efekt nasenny oraz łatwiej może wywołać amnezję. Ogólnie, w dużym uproszczeniu, bromazolam jest silniejszym związkiem niż alprazolam – działa mocniej i dłużej. Bromazolam dobrze przyjął się wśród użytkowników RC jako nowe „standardowe benzo” po tym jak etizolam przestał być w obiegu, i jest do nabycia w wielu sklepach internetowych.
Pożądane efekty bromazolamu to m.in. działanie przeciwlękowe i uspokajające, rozluźniające mięśnie/przeciwdrgawkowe a także nasenne. Im większa dawka zostanie zażyta, tym więcej czasu organizmowi zajmie pozbycie się całej substancji, dlatego jednorazowe, duże dawki mogą oddziaływać na organizm o wiele dłużej niż czas półtrwania substancji.

Do niechcianych efektów możemy zaliczyć nadmierną senność, problem z koordynacją ruchową, mdłości. W przypadkach skrajnego przedawkowania lub z połączeniem z wieloma innymi środkami o działaniu depresyjnym na OUN mogą wystąpić poważne skutki, a nawet śpiączka czy śmierć. Mimo tego, zatrucie benzodiazepinami samymi w sobie rzadko prowadzi do poważnych komplikacji długoterminowych, ponieważ wykazują one stosunkowo niską toksyczność w porównaniu do leków poprzedniej generacji, takich jak barbiturany.
Należy pamiętać, że długotrwałe stosowanie zarówno bromazolamu, jak i innych benzodiazepin może powodować rozwinięcie uzależnienia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Objawiać się może ono m.in. nawrotem stanów lękowych oraz niepokojów, drganiami mięśni, derealizacją oraz depersonalizacją, drgawkami a w skrajnych wypadkach nawet atakami padaczki. Nagłe odstawienie benzodiazepin po długim zażywaniu jest bardzo niebezpieczne.
Dawkowanie dla osób bez tolerancji powinno nie być większe niż alprazolamu, ewentualnie odrobinę mniejsze – 0,5 lub 1mg. Następne dawki powinny być niewiele większe, dostosowane pod tolerancję użytkownika. Tolerancja na benzodiazepiny rośnie bardzo szybko, podobnie jak na opiaty/opioidy i syntetyczne kannabinoidy.
Obecnie duża część sprzedawców pochodzących ze wschodu, m.in. z Chin, pod nazwą „bromazolam” sprzedaje środek, który bromazolamem nie jest. Jest on kilkukrotnie słabszy i nie został jeszcze poprawnie laboratoryjnie zidentyfikowany, lecz pewne jest to, że nie jest to bromazolam – do czego nie przyznają się sprzedawcy. Jeśli dokonujesz zakupów tego środka z tamtych stron, dobrze się zastanów, lub wybierz innego vendora.

Bromazolam na terenie większości państw Europy jest substancją legalną, np. w Holandii. Niemniej, w niektórych jurysdykcjach władze już wzięły tę substancję na celownik. Bromazolam nielegalny jest w Wielkiej Brytanii, a także w kilku stanach w Stanach Zjednoczonych, głównie wskutek obaw po fali wykryć bromazolamu w sprzedawanych lokalnie mieszaninach fentanylu z innymi substancjami.
Opinie użytkowników na temat bromazolamu, sprawdzone sklepy partnerskie które sprzedają Bromazolam, opinie na temat tychże sklepów, więcej informacji na temat związku oraz wiele więcej znajdziesz na forum dopal.org.

You may also like

Leave a Comment