Strona główna » 4F-MPH

4F-MPH

by admin
4F-MPH
4-fluorometylofenidat – (4F-MPH) Pełna nazwa: 2- ( 4-fluorofenylo ) -2- ( piperydyn-2-ylo ) octan jest to nowy syntetyczny pobudzający fenidat.Po podaniu powoduje długotrwałą euforie i stymulacje.
Wzór chemiczny: C ₁ ₄ H ₁ ₈ FNO ₂.Strukturalnie jest podobny do analogu leku przepisywanego w leczeniu ADHD (metylofenidat).Działa jako inhibitor wychwytu zwrotnego dopaminy dlatego uważa się,że substancję są do siebie dość podobne.(4F-MPH)- głównie spotykany w postaci prochu,plattes.Jednak po bliższych badaniach wynika, że 4F-MPH ma działanie bardziej rekreacyjno,euforyczne.4F-MPH został początkowo wykorzystany jako zamiennik etylofenidatu.Stał on się bardzo szybko nielegalny,pierwszy zakaz nastąpił w Wielkiej Brytanii był to kwiecień 2015 rok.Na ulicy nie jest on dość popularny.Dostępnie głównie w zagranicznych sklepach online sprzedawany w formie:powder,granulki przeznaczonych wyłącznie do badań laboratoryjnych.
4F-MPH jest strukturalnie identyczny z metylofenidatem, z wyjątkiem:
~atomu fluoru związanego z czterema pozycjami na rdzeniu fenetyloaminy.~
Syntetyczna cząsteczka podstawiona fenetyloamina i podstawiony fenidat klasy i fluorowany analog metylofenidat.Rdzeń fenetyloaminy związany z grupą amino-NH2 przez łańcuch etylowy. Jest strukturalnie podobny do amfetaminy, z substytucją w R.α który jest włączony do piperydyna pierścień kończący się na końcowej aminie łańcucha fenetyloaminy.
Dawkowanie zależne jest od sposobu przyjęcia,konsystencji substancji.
Przed każdym badaniem powinno się wykonać próbę uczuleniową.Nigdy nie możemy mieć pewności 100% do działania substancji.Należy pamiętać aby dawkowanie było odpowiednie do wytycznych substancji.Najlepiej do pomiaru używać wagi elektronicznej,skali miligrama, objętościowego dawkowania cieczy.Przy badaniach chemicznych tej substancji jest to bardzo ważne ze względu na sprzedaż w formie sypkiej jak i stałej (plattes).
Status prawny w poszczególnych krajach:
Niemcy- substancją kontrolowana do 26 listopada 2016 roku.
Szwajcaria – substancja kontrolowana.
Indyk- substancja klasyfikowana jako nielegalny narkotyk.
Zjednoczone Królestwo – (4F-MPH ) stosowany był jako lek,teraz uważany za nielegalny narkotyk.
Stany Zjednoczone- substancja kontrolowana zgodnie z harmonogramem Albania.
Dawkowanie,skutki uboczne,uzależnienie:
Dawki sypkie możemy odmierzyć w następujący sposób:
~ ROA~ ( doustnie)
Progowa:5 mg
Wyczuwalna:5–10 mg
Silna:10–15 mg
Bardzo silna:15–20 mg
Najsilniejsza: 20 mg +
Czas działania ROA od 30min do 8 godzin max
~SNIFF~(donosowo)
Progowa 5 mg
Wyczuwalna:5–8 mg
Silna:8–14 mg
Bardzo silna: 14-20mg
Najsilniejsza: 20mg +
Czas działania SNIFF od 10min do 6 godzin max
Jeśli zdecydujemy się na 4F-MPH plattes dawki zaczynają się od 15mg do max 30mg jedna granulka.
4F-MPH-pozwala na gromadzenie się dopaminy i noradrenaliny.W mózgu, co powoduje stymulujące i euforyczne działanie.
Pozytywny wpływ:
~zwiększona stymulacja, dużo słabsza niż w przypadku (amfetaminy),ale silniejsza od ( kofeiny ) ~
~ zwiększony popęd seksualny~
~euforia jak ⬆️ wspominane 4F-MPH jest spowodowana zwrotnym wychwytem dopaminy ~
~wyostrzenie odbierania bodźców wizualnych wzrokowych,słuchowych ~
Skutki uboczne- na skutek wyczerpania (neuroprzekaźników) :
– zawroty głowy
– spowolnione myślenie
– zwiększone tętno krwi,nieprawidłowa praca serca
– lęk,zaburzenia poznawcze
Niebezpieczne interakcję:
~Alkohol~
~DXM~
~MDMA~
~MXE~
~ STYMULATORY (szczególne niebezpieczne połączenie z kokainą) ~
~TRAMADOL~
~MAOI~
~DYSOCJATYWY ~
~25x-NBOMe & 25x-NBOH ~
Tolerancja na 4-fluorometylofenidat wzrasta stopniowo ale mocno.Według badań 4F-MPH można stosować kilka dni pod rząd.W efekcie aby uzyskać początkowe działanie testerzy muszą dwa razy większe dawki.Badania naukowe donoszą że tolerancja rośnie szybciej niż przy metylofenidat.Głównie nadużywane jest z MDMA lub amfetaminą do uzyskania ponownego efektu euforycznego.
Działanie substancji jest wciąż nie określone do końca pod względem neurotoksyczności.Testerzy,którzy przystąpili do badania odczuwali różne symptomy wpływające na ich układ nerwowy:
Raport pierwszego testera:
Dawkowanie 20mg sniff,pierwsze oznaki działania.Napływ gorąca,stymulacja z przewagą euforii.A jednocześnie skupienie umysłowe.Efekt utrzymywał się do pół godziny,później stopniowo działanie euforii schodziło,wyczuwalna delikatna,pusta stymulacja.
Raport drugiego testera:
ROA 15mg (forma substancji plattes)
Ładowanie pół godziny, odczucia nagłe wytwarzania się endorfiny (hormon szczęścia).Przyjemna stymulacja,nienachalna.W tej dawce substancja była zrównoważona jeśli chodzi o działanie speed,eufo 50/50.
Raport trzeci:
Przygoda tego testera zaczęła się dość spokojnie jak pozostałych dwóch.Jednak było to złudne łudzenie.Dawka przyjęta 40mg sniff (był to dość nie doświadczy tester,który nie zastosował się do wskazanych dawek ⬆️. Wystąpiło u niego szybkie bicie serca, dość nieprzyjemne spadki temperatury ciała.Wzmorzona potliwość, nadwrażliwość na odbierane bodźce.
Podsumowanie:
4-fluorometylofenidat substancja została wynaleziona po raz pierwszy w akcesoria związanych z narkotykami w jednym z laboratorium toksykologicznym w 2016 roku.Zastosanie medyczne miała dopiero w 2018r.Gdy została wykryta w próbce biologicznej.MPH jest substancją kontrolowaną przez IIN.Po raz pierwszy zsyntetyzowano go w 1944 r.MPH jest dostępny na receptę tylko w leczeniu ADHD.4F-MPH to analog MPH który po raz pierwszy pojawił się w Europie w 2015 roku.

You may also like

Leave a Comment