Strona główna » 5F-ADB

5F-ADB

by admin
5F-ADB
5F-ADB– ( 5F-MDMB-PINACA) Metyl (S) -2- [ 1- ( 5-fluoropentyl )-1H.-indazolo-3-karboksamido ] -3,3-dimetylobutanian.Jest to indazol-syntetyczny kannabinoid z rodziny indazolo-3-karboksyamidu,który był stosowany jako składnik aktywny w syntetycznej marihuanie.
Syntetyczne kannabinoidy to substancje przypominające działanie THC, aktywnego składnika marihuany.Stanowią one największą grupę substancji psychoaktywnych wśród (dopalaczy). Najczęściej spotykane w formie przypominającej suszu,występują również jako proszek lub płyn, plastycznej masy roślinnej (fake hash) którymi dopiero nasączany jest susz. Są to substancje niebezpieczne, potrafią pod względem ich mocy i zawartości stężenia.Osiagają kilkukrotnie większe działanie niż zwykleTHC.Zbyt wysoka zawartość stężenia może doprowadzić do silnego zatrucia jak i śmierci.Wzór chemiczny: C20H.28F.N3O3
5F-ADB raz została zidentyfikowana w listopadzie 2014 roku.W próbkach pośmiertnych osoby,która zażyła syntetyczny kannabioid.Kolejne dochodzenia wynikały z badań krwi aż u 10 osób,które zmarło na skutek przedawkowania w Japonii.W 2018 roku był to jeden z najbardziej popularnych kannabioidów.
5F-MDMB-PINACA wiąże się z 25 zgonami w Europie w latach 2015–2017.5F-ADB jest toagonista z CB1 receptor.Pod względem farmakologicznym nie jest on do końca przetestowany. 5F-ADB należy do najsileniejszych kanbioidów.Jego neurotoksyczność jest dość duża w przypadku zbyt wysokiego stężenia na co wskazuje kilka przypadków śmiertelnych zatruć.Syntetyczne kannabioidy a dokładnie ich metabolity głównie wykrywane w moczu.Większość substancji została zidentyfikowana do badań biomedycznych i terapeutycznych.Aktualnie są one stosowane tylko w celach rekreacyjnych.Głównie produkowane są na obrzeżach Chin i sprowadzone do Europy.Głównie 5F-ADB możemy spotkać w postaci płynnej do odparowania np w papierosach-elekronicznych, inhibitorach a nawet do zażycia doustnego.Toksyczność w organizmie ludzi jest wykrywalny przy niewłaściwym zastosowaniu substancji,lub nieprawidłowej syntezy jej wytwarzania na skutek zbyt wysokiego stężenia w organizmie doszło u kilku osób do przypadku śmiertelnego.
Skutki zażywania 5F-ADB są opisywane przez badaczy jako te pozytywne jak i negatywne :
Pozytywne skutki :
~zmniejszenie odczuwalności bólu~
~ wystąpienie euforii~
~ zwiększone łaknienie ~
~nadzwyczajne usłojenie~
~rozluźnienie~
~zaburzenia równowagi i koordynacji~
~nagłe napady śmiechu ~
Negatywne skutki:
~zaczerwienie gałek ocznych ~
~ spowolnienie psychoruchowe~
~utrate przytomności,omdlenia~
~wymioty,bóle głowy~
~halucynacje,ataki lęku,paniki~
Dawkowanie,sposób przyjęcia jest zależny od tego z czym tak naprawdę mamy do czynienia,jakie stężenie zawiera w sobie nasz kannabioid.Głowna droga przyjęcia to palenie.Efekty zażycia są wyczuwalne natychmiastowo.Utrzymują się od pół 30min do godziny.Kannabioidy można spotkać najczęściej w formie prochu,mieszanek ziołowych, plastycznej masy roślinna(fake hash)
Większość badaczy zgłasza w szczególności odczuwalność tych złych objawów.
Z wyników obserwatorów badacze po zażyciu 5ADB mdleli na ulicach,potrafili się tarzać na ziemi,krzyczącprzeraźliwe niewyjaśnione rzeczy.Ich zachowanie przypominało coś gorszego niż działanie po spożyciu (a-PVP). Niewyjaśnione zachowanie,krzyki,omdlenia ogólne złe samopoczucie były spowodowane zbyt wysokim stężeniem.Na skutek,które wystąpiły ⬆️ wymienione objawy. wystąpienie jak strach,zachowania paranoicznie z ( napadami paniki).Mimo dużej toksyczności jest to dość popularny środek praktykowany przez badaczy.
Status prawny w poszczególnych krajach:
W Stanach Zjednoczonych 5F-ADB to harmonogram I substancji kontrolowane
CA: załącznik II
DE: Anlage II ( Tylko dozwolony handel, nie do przepisania )
UK: Klasa B.
USA: Załącznik I
Niebezpieczne interakcję:
~Alkohol~
~DXM~
~MDMA~
~MXE~
~ STYMULATORY~
~ INNE KANNABIOIDY~
~MAOI~
~DYSOCJATYWY ~
~25x-NBOMe & 25x-NBOH ~
Syntetyczne kannabioidy prowadzą do silnego uzależnienia psychicznego.
Objawy zatrucia jak i zażywania mogą być ciężkie w przypadku nagłego odstawienia:
-rozdrażnienie,obniżony nastrój,niepokój
zmniejszone łaknienie,trudności w zasypianiu i utrzymaniu ciągłości snu,bóle głowy i silne poty
drętwienie mięśni,drżenie kończyn.
Syntetyczne kannabinoidy, mogą zawierać kilka związków chemicznych o różnym stężeniu.Dostępne głównie w zagranicznych sklepach online.Jedno zatrucie wystąpiło u dość znanego vendora dokładnie: „Kolekcjonera”u jednego z jego chemików doszło do zbyt wysokiego stężenia podczas syntezy w syntetycznym kannabioidzie.
Jedno z najlepszych kannabioidów (5F-ADB) aktualnie dostępne w jednym z sklepów partnerskim.Zajrzyj koniecznie na dopal.org

You may also like

Leave a Comment