Strona główna » 2-FDCK – sklep, opinie na temat substancji.

2-FDCK – sklep, opinie na temat substancji.

Działanie 2-FDCK, efekty, dawkowanie

by admin
2-fdck
2-FDCK to popularny syntetyczny dysocjant z rodziny arylcykloheksylamin. Jest pochodną ketaminy, która została pozbawiona atomu chloru na 2 pozycji, a w jej miejsce został umieszczony atom fluoru. Pełna nazwa 2-FDCK to 2-fluorodeschloroketamina. Występuje ona w niewielkich-średnich kryształkach, przechodzących z półprzezroczystych w mleczne, a także w formie proszku, rzadziej spotykana jest w formie tabletek i kapsułek. Spotykana pod postacią chlorowodorku.
2-FDCK nie posiada – w przeciwieństwie do ketaminy – długiej historii stosowania u ludzi czy zwierząt. Synteza 2-FDCK została po raz pierwszy opisana w artykule naukowym z 2013 roku, jako część większego wysiłku mającego na celu syntezę i ocenę nowych anestetyków opartych na ketaminie i jej analogach. Sama ketamina została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 1964 roku i została zatwierdzona do użytku klinicznego w 1970 roku, a jej pierwszym poważnym „testem” było zastosowanie jej jako anestetyku podczas wojny w Wietnamie. Od tego czasu stała się ona jednym z najważniejszych i najczęściej stosowanych środków znieczulenia ogólnego, a także popularną rekreacyjną substancją psychoaktywną. Ketamina jest także powszechnie wykorzystywana w weterynarii.
2-FDCK poprzez substytucję chloru na fluor zachowało wiele właściwości farmakokinetycznych ketaminy, przez co powszechnie uważana jest za najlepszy legalny (zależnie od kraju) zamiennik ketaminy dostępny na rynku. Charakteryzuje się podobnym dawkowaniem oraz efektami, a jedyna różnica zauważalna dla osób doświadczonych w dysocjantach to trochę dłuższa ilość czasu która musi minąć zanim odczuwalna będzie pełnia efektów, oraz to, że ciężej jest uzyskać stan nazywany k-hole. Jest to stan intensywnej dysocjacji spowodowany przyjęciem dużej dawki – przypadkowo lub celowo. Niektórzy świadomie wprowadzają się w ten stan, podczas gdy inni osiągają go niechcący. W trakcie k-hole doświadcza się silnych zmian percepcyjnych i oderwania od rzeczywistości a także halucynacji, uczucia rozdzielenia umysłu od ciała, pływania i/lub latania oraz wielu innych.
Działanie zarówno 2-FDCK jak i ketaminy opiera się na agoniźmie receptora NMDA. Blokowanie porów receptora NMDA jest odpowiedzialne za znieczulające, przeciwbólowe i na swój rodzaj psychodeliczne działanie ketaminy. Blokowanie receptora NMDA wywołuje efekt znieczulenia poprzez zapobieganie sensytyzacji w neuronach – w uproszczeniu, działanie ketaminy zakłóca transmisję impulsów (bólu) w rdzeniu kręgowym.
Odnotowano wiele dróg podania 2-fluorodeschloroketaminy. Najpopularniejszymi niewątpliwie są podanie donosowe oraz podanie doustne. Mniej powszechnymi, ale wciąż spotykanymi są podanie dożylne (IV), podanie domięśniowe (IM) czy podanie doodbytnicze (PR). Aplikacja poprzez palenie (waporyzację) nie ma większego sensu, ponieważ dawkowanie 2-FDCK jest zbyt wysokie.
Dawkowanie 2-FDCK dla podania doustnego waha się od 30 miligramów do 150, gdzie około 50-70 miligramów to dawka średnia. Działanie rozpoczyna się w przeciągu 25-35 minut i trwa do 3-4 godzin. Dla podania donosowego dawkowanie jest trochę wyższe, dawkowanie zaczyna się również od okolic 30-40 miligramów, średnia dawka to 70-100 miligramów, a 180 miligramów jest dawką wysoką. Działanie rozpoczyna się o wiele szybciej – już w 10 minut odczuwalne są z reguły wszystkie efekty. Podanie donosowe charakteryzuje się krótszym czasem występowania efektów, około 2 do 3 godzin.
Efekty, które może wywoływać 2-FDCK, to:
– dysocjacja
– uśmierzenie bólu
– euforia
– nudności
– dezorientacja przestrzenna
– utrata kontroli nad ciałem
– depersonalizacja
– derealizacja
– introspekcja
– amnezja
– śmierć ego
– spowolnienie myśli
2-FDCK jest nielegalne w wielu krajach europy, m.in. w Polsce, Niemczech, Włoszech czy w Wielkiej Brytanii. Pozostaje jednak substancją legalną w Holandii.
Jeśli interesuje cię 2-FDCK, koniecznie odwiedź sklepy takie jak the-frcs.is czy duch.gold, oraz odwiedź forum dopal.org aby przeczytać opinie na temat tego odczynnika oraz wielu innych.

You may also like

Leave a Comment