Strona główna » 2-MMC – działanie, dawkowanie, sklepy.

2-MMC – działanie, dawkowanie, sklepy.

by admin
2-MMC (2-metylometkatynon) to syntetyczny stymulant z rodziny beta-ketonów (katynonów), będący popularną rekreacyjną substancją psychoaktywną. Jest spokrewniony z mefedronem (4-MMC; 4-metylometkatynon) oraz metafedronem (3-MMC; 3-metylometkatynon). Jest 2-metylową pochodną metkatynonu i w podobnej jak wcześniej wymienione substancje konwencji, niekiedy zwany jest ortomefedronem, ze względu na podstawnik w drugim miejscu. 2-MMC występuje najczęściej w postaci białych, kruchych kryształów, a rzadziej w postaci drobnego proszku i pudru. Można także spotkać się z ortomefedronem w żelowych kapsułkach, czy wybitym w tabletki, jednak są to o wiele mniej popularne formy tej substancji. Ortomefedron z reguły występuje w postaci soli chlorowodorku (HCl).
2-MMC pojawiło się na rynku research chemicals w roku 2014, po tym jak kilka krajów europejskich zdelegalizowało jego poprzednika 3-MMC, który był z kolei odpowiedzią na dawno nielegalną już, znaną wszystkim substancję, 4-MMC – mefedron. Jednak 2-MMC nie było docenione stosunkowo do niedawna, ponieważ substancje takie jak 3-MMC i 3-CMC można wciąż było kupić. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat popularność 2-MMC wzrosła, głównie z powodu utrudnionej dostępności innych beta-ketonów.
Działanie 2-MMC opiera się na wyrzucie neuroprzekaźników (neurotransmiterów) czyli cząsteczek chemicznych, umożliwiających przekazywanie sygnałów pomiędzy neuronami. Trzema głównymi neuroprzekaźnikami zaangażowanymi w działanie 2-MMC są kolejno serotonina (SERT), dopamina (DAT) oraz noradrenalina (NET) zwana czasem epinefryną.
W porównaniu do 4 oraz 3-MMC, 2-MMC wywołuje o wiele łagodniejsze efekty – nie jest substancją tak bardzo wymagającą. Nie oznacza to jednak że substancja jest po prostu „słaba” i zła – zadowolić może zarówno doświadczonych użytkowników jak i tych, którzy dopiero zaczynają z tą grupą substancji. Ortomefedron opisywany jest jako „luźniejszy” i „łagodniejszy” brat 3-MMC. Łagodniejsze działanie oznacza mniejsze nadwerężenie organizmu, co skutkuje tym, że 2-MMC wywołuje znacznie mniejsze efekty uboczne w trakcie zażywania, jak i nie powoduje tak intensywnych efektów ubocznych po zażyciu, takich jak zmęczenie, ból głowy i ogólne złe samopoczucie.
Dawki 2-MMC różnią się zależnie od drogi podania, z najpopularniejszych możemy wyróżnić podanie doustne (oral) oraz wciąganie (sniff). Dawki dla osób bez tolerancji na tego typu substancje, dla podania doustnego wahają się od 250 do 400mg, a dla podania donosowego od 200 do 300mg. Substancja ta podana doustnie zaczyna działać w przeciągu 20-30 minut, a jej efekty utrzymują się do 2,5 godziny. W wypadku podania donosowego działanie jest odczuwalne już w ciągu pierwszych minut, a czas działania w porównaniu do podania oralnego jest o wiele krótszy – zamyka się w około 1,5 godziny. Mniej popularnymi podania 2-MMC jest podanie P.R. (doodbytnicze) przy którym dawki są podobne do podania doustnego, oraz dożylne, któremu bliższe dawki to te, jakie podaje się donosowo. Waporyzacja (palenie) 2-MMC, o ile jest możliwa – mija się z celem, ze względu na wielkość dawek oraz obciążenie dla płuc.
Pożądane efekty, jakie wywoływać może 2-MMC to:
– stymulacja, ogólne pobudzenie
– euforia, gadatliwość, empatia
– zwiększenie popędu seksualnego
– większa motywacja do działania
– zwiększona radość czerpana z odbioru muzyki
– zwiększona kreatywność
Negatywne efekty, jakie może wywoływać 2-MMC, to:
– wazokonstrykcja (odczuwanie zimna m.in. w dłoniach i stopach poprzez zwężenie naczyń krwionośnych i ograniczenie dopływu krwi)
– odwodnienie
– zwiększone ciśnienie krwi
– przyspieszone tętno
– szczękościsk
– drgawki
– wymioty – zarówno jak drgawki, z reguły występują w wyniku przedawkowania
– urojenia i halucynacje – ten efekt spotykany jest najczęściej przy osłabionym organiźmie, i długotrwałym zażywaniu
2-MMC jest wciąż legalne w niektórych krajach Europy, m.in. w Holandii. Mimo tego, że jest substancją nielegalną w Polsce (podobnie jak wszystkie pochodne katynonu), w praktyce nie ma żadnego problemu z zakupem tej substancji przez internet.
Jeśli interesuję cię zakup 2-MMC, koniecznie odwiedź forum dopal.org oraz sklepy takie jak duch.gold czy designer-chems.com, które oferują tę substancję w najwyższej jakości. Na forum znajdziesz zdjęcia, opinie oraz recenzje tego i wielu innych produktów ze sklepów internetowych

You may also like

Leave a Comment