Strona główna » Gdzie kupić 4-CMC?

Gdzie kupić 4-CMC?

by admin
4-cmc
4-CMC, czyli klefedron, to popularny euforyk z grupy katynonów (beta-ketonów), także zwanej ketonami. Pełna nazwa chemiczna tego związku to 4-chlorometkatynon. Potoczne nazwy dla tego środka to „klef”, „chlor”, czy „kryształ” – chociaż w tym wypadku, nazwa kryształ odnosi się do szerszej, niezbyt uściślonej grupy środków będacych z reguły podobnymi do klefedronu związkami, takimi jak mefedron, metafedron, metaklefedron. 4-CMC jest izomerem 3-CMC (metaklefedron) oraz 4-chlorową pochodną 4-MMC (mefedronu). Substancja ta występuje w formie proszku i kryształów mniejszych lub większych, o różnych kolorach. Z reguły są one półprzezroczyste lub białe, rzadziej przechodzą w kolor pomarańczowy czy brązowy. Rzadziej spotykana forma klefedronu to kapsułki, tabletki i pigułki.
Sposoby przyjmowania, działanie i efekty uboczne 4-CMC
Substancja ta i jej efekty są bardzo charakterystyczne i niesposób ich pomylić z np. działaniem 3-CMC. Klefedron jest o wiele mniej stymulujący, jednak uczucia euforii (wywołane wyrzutem serotoniny – jednego z neuroprzekaźników) potrafią być kilka razy silniejsze, niż 3-CMC. Działanie 4-CMC jest stosunkowo krótkie i przy podaniu oralnym zamyka się w 2 – 2,5 godzinach.
Efekty pozytywne/neutralne:
– euforia: substancja ta powoduje bardzo intensywne odczucia przyjemności, radości i euforii
– towarzyskość: po tej substancji, kontakty międzyludzkie takie jak rozmowy przychodzą łatwiej i sprawiają większą przyjemność.
– zwiększona energia i stymulacja: ta substancja potrafi lekko pobudzić, lecz nieporównywalnie słabiej niż np. 3-CMC czy 3-MMC. Doznania po klefedronie są często opisywane jako „kanapowa faza”.
– zmniejszenie apetytu: 4-CMC może zmniejszyć uczucie głodu
– zwiększone libido i popęd seksualny
– bezsenność: klefedron może wywołać bezsenność po długotrwałym zażywaniu, choć z reguły po tej substancji zaśniecie nie stanowi większego problemu dla znacznej większości użytkowników.
– „trzęsacy się obraz”/”klatkowanie obrazu” – gałki oczne mogą zacząć wibrować w przód i w tył w szybkim ruchu, powodując, że widzenie staje się niewyraźne i chwilowo nieostre. Ten stan nazywany jest oczopląsem.
– zwiększona percepcja zmysłowa: odczynnik ten może wzmocnić doświadczenia zmysłowe, sprawiając, że dźwięki, kolory i inne bodźce wydają się bardziej intensywne
Efekty negatywne:
– przyspieszona akcja serca oraz wzrost ciśnienia krwi: ten efket może być niekorzystny dla osób z istniejącymi wcześniej schorzeniami układu krążenia.
– duszności: ze względu na silne zwężenie naczyń krwionośnych, jakie powoduje 4-CMC, przepływ krwi do narządów może być ograniczony. Gdy dzieje się to w płucach lub w mięśniach klatki piersiowej, zwężenie naczyń może powodować niedobór tlenu we krwi i trudności w oddychaniu.
– halucynacje: po przyjęciu zbyt dużych dawe 4-CMC, mogą wystąpić halucynacje czy omamy słuchowe. Ten efekt występuje z reguły rzadko i wtedy, gdy organizm użytkownika jest wyczerpany
– odwodnienie: podczas zażywania 4-CMC bardzo ważnym jest pamiętanie o nawodnieniu.
– zwiększona potliwość
4-CMC można przyjmować wieloma drogami podania, ale zanim zdecydujemy się na jedną czy drugą, należy wiedzieć o kilku rzeczach. Podczas gdy najszybszą i najefektywniejszą drogą podania przy 3-CMC jest wciąganie, wcale nie jest tak w przypadku 4-CMC. O ile 4-CMC można wciągąć – nikt przeciez nie zabrania – nie znaczy, że trzeba. 4-CMC w działaniu znacznie rożni się od 3-CMC, ponieważ euforia wywołana przez klefedron jest bardzo specyficzna – 4-CMC uwalnia ogromne pokłady serotoniny, którą organizm w blisko 90% produkuje w jelitach. Z kolei dopamina, która w znacznej większości odpowiada za stymulację (jak w przypadku 3-CMC) nie ma aż tak dużego znaczenia w przypadku tej substancji – tak więc wciąganie 4-CMC nosem daje bardzo mierne efekty w porównaniu do tych, które można uzyskać poprzez podanie doustne. Te dwie metody pozostają najpopularniejszymi drogami aplikacji klefedronu. Należy pamiętać, że wciąganie 4-CMC do najprzyjemniejszych czynności nie należy – ze względu na atom chloru w strukturze tego związku, wywołuje on krotkie, ale dość nieprzyjemne uczucie pieczenia w nosie i podrażnia śluzówkę.
Status prawny 4-CMC. Gdzie kupić?
Klefedron pojawił się na rynku w okolicach roku 2014 jako odpowiedź na delegalizację 3-MMC. Obecnie sam klefedron jest już nielegalny, niemniej nie traci on na popularności. Mimo działań ustawodawców i delegalizacji środka w zdecydowanej większości krajów europy, takich jak Polska, Czechy, Niemcy, Holandia – 4-CMC wciąż można nabyć bez większego problemu. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić 4-CMC, sprawdź takie sklepy jak escobar.store czy white-elephant-rc.com – oba posiadają 4-CMC najwyższej jakości, zarówno w formie kryształków jak i proszku. Najnowsze opinie, recenzje i informacje na temat tego, oraz wielu innych odczynników przeczytasz na forum dopal.org w działach partnerskich. Zadać tam możesz równiez pytania na temat produktów.

You may also like

Leave a Comment