Strona główna » Dopalacze sklepy

Dopalacze sklepy

by admin
dopalacze sklepy
W Polsce dopalaczami są nazywane produkty zawierające związki stanowiące pochodne substancji psychoaktywnych (np. amfetaminy, fentanylu) lub mieszanki pod różnymi postaciami zawierające związki narkotyczne, m.in. kannabinoidy, syntetyczne katynony, opioidy czy benzodiazepiny. Stopień ich szkodliwości dla zdrowia i potencjał uzależniający jest przedmiotem analiz badawczych. Nie ma szczegółowych badań naukowych na temat ich negatywnych skutków. Dodatkowo, dopalacze wprowadzono do obrotu jako „produkty kolekcjonerskie, nienadające się do spożycia”, dlatego z czysto formalnego punktu widzenia nie podlegały one kontroli Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej i Sanepidowi. Substancje w nich zawarte nie znajdowały się na liście środków zakazanych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, więc mogły być sprzedawane w legalnie działających sklepach.
Na temat składu dopalaczy sprzedawanych w Polsce niewiele wiadomo, gdyż, jak stwierdziło Ministerstwo Zdrowia, przed 14 października 2010, nigdy nie przeprowadzano ani też nie zlecano przeprowadzenia żadnych systematycznych badań w tym zakresie. Dopiero po akcji zamykania sklepów z dopalaczami w październiku 2010, służby państwowe weszły w posiadanie znacznej liczby próbek tych preparatów, których jednak do 18 października 2010 zdołano przebadać ok. 130, a wyniki tych badań nie zostały dotąd opublikowane. Przed tym jak Donald Tusk wypowiedział wojnę dopalaczom, sklepy stacjonarne były praktycznie w każdym mieście. Z danych Ministerstwa Zdrowia danych wynika, że w lutym 2009 działały w Polsce 42 sklepy z dopalaczami, w lipcu 2010 było już ich ok. 260, natomiast w ramach akcji z października 2010 zamknięto ich ponad 1300. Pamiętam, że w miejscowości w której mieszkam były cztery takie pachniaki, bo tak się wówczas na tego typu interes mówiło. Wraz z zamykaniem następnych lokali, handel dopalaczy przeniósł się z czasem do Internetu. Sieć jest świetnym materiałem do poszukiwania źródeł informacji na temat odczynników chemicznych. Za sprawdzone strony internetowe można wziąć między innymi: psychonautwiki, erowid, tripsit, drugsdata, aipsin, npsdiscovery, saferparty, protestkit, sin i tematyczne fora – zachodni bluelight, szwedzki flashback czy reddit. Jednym z nich na naszej scenie jest Dopal.org. Dopal to sprawdzone forum poświęcone tematyce dopalaczy i innych używek. Nasi użytkownicy chętnie podzielą się wiedzą na temat odczynników badawczych, sklepów, aktualnych wiadomości oraz redukcji szkód. Na portalu mamy tudzież partnerów, ponadto dla zainteresowanych są organizowane konkursy. Do zespołu zaufanych sprzedawców należą:
escobar.store – wysyłka bezkontaktowa, płatność krypto, sponsor nagród na forum – 3-CMC, 4-CMC, MDPHP, A-PVP, A-PIHP i inne,
– white-elephant – wysyłka bezkontaktowa, płatność krypto, sponsor nagród na forum – 4-CMC, ADB-BUTINACA, Sole i inne,
– rccartel – płatność krypto – 3-CMC
– designer-chems – płatność krypto, kurier – 3-CMC, 4F-MPH, 4-HO-MET, 4-ACO-DET, Bromazolam, Blottery i inne,
– chemcloud – płatność krypto, kurier – 3-MMC, 3-CMC, 4F-MPH, 1P-LSD, 2/4-FMA, Bromazolam i inne,
– flight-rcs – płatność krypto, kurier – 3-MMC, 2F-DCK, 5-CL-ADB (MDMD-4en-PINACA), 5F-ADB, ADB-BUTINACA,
– duch.store – wysyłka bezkontaktowa, płatność krypto – 3-CMC, Diazepam, Klonazepam, Alprazolam, Triazolam, Tramadol, Kamagra i inne.
Sklepy te są sprawdzone przez użytkowników forum Dopal.org  Mogą się poszczycić pochlebnym zdaniem grona zarejestrowanych. Można w nich bez obaw zakupić RC. Na temat sklepów za granicą oraz sklepów z konkurencyjncyh serwisów również się wypowiadamy, nasz portal jest wolny od cenzury treści i narzucaniu narracji. Dopalacze można zamówić również w obcojęzycznych sklepach takich jak funcaps, chemical-collecitve, czy lekkergaan, jednak ceny ich produktów bywają też bardziej 'europejskie’. Przestrzegamy także przed nieuczciwymi sprzedawcami i ich stosowanymi praktykami. Na naszej witrynie nie faworyzujemy żadnych marketów, panuje zasada zdrowej konkurencji, nie namawiamy również do zakupów u wybranych dostawców, decyzja zawsze zostaje w rękach kupującego.

You may also like

1 comment

Avenue 17 25 kwietnia, 2024 - 4:56 am

You are not right. I am assured. I suggest it to discuss. Write to me in PM, we will talk.

Reply

Leave a Comment