Strona główna » 6-APB sklepy

6-APB sklepy

6-APB - omówienie substancji - historia, działanie, dawkowanie, sklepy z 6-APB.

by admin
6-apb
6-APB to syntetyczny stymulant-empatogen należący do klasy benzofuranów. Jego pełna nazwa to 6-(2-aminopropylo)benzofuran, potocznie nazywany „benzofury”. Jest pochodną amfetaminy oraz analogiem 3,4-MDA. W budowie od MDA różni się tym, że benzodioksol – rdzeń substancji – został zastąpiony benzofuranem, tak samo jak w przypadku 5-MAPB czy 5-APB. Atom tlenu w pierścieniu furanowym jest umieszczony w pozycji 6, co generalnie powoduje bardziej psychodeliczne efekty, z kolei gdy tlen jest umieszczony w pozycji 5, sprawia to, że efekty substancji bardziej idą w stronę stymulacji.
6-APB po raz pierwszy zostało zsyntezowane pod koniec 1993 roku przez Davida E. Nicholsa i jego współpracowników, którzy – podobnie jak Alexander Shulgin ze swoim metylonem (bk-MDMA) – pracowali nad nowymi metodami leczenia depresji oraz poszukiali nowej, nieneurotoksycznej alternatywy dla MDMA.
Jednak po pewnym czasie, po zamieszczeniu swoich odkryć w publikacjach naukowych, wynalazek Nicholsa poprzez swoje podobieństwo do substancji kontrolowanych typu MDA zwrócił na siebie uwagę chemików produkujących substancje psychoaktywne na szary rynek. W 2010 roku 6-APB pojawiło się w Wielkiej Brytanii, właśnie pod nazwą „benzofury”, sprzedawane m.in. w smartshopach oraz sklepach internetowych z RC. 6-APB najczęściej spotykane jest w postaci tabletek lub proszku.
Efekty działania tej substancji są dość zbliżone do innych empatogenów, takich jak MDA czy MDMA. Powoduje odczuanie euforii, empatii i podwyższonej percepcji zmysłowej, a także zwiększoną towarzyskość i pobudzenie seksualne. 6-APB ma również działanie stymulujące – użytkownicy doświadczają przypływu energii. Jednak nie znaczy to, że wszystkie te substancje są identyczne. Jako analog MDA, jedną z głównych różnic między 6-APB i MDA jest ich czas działania. Peak (szczytowe działanie) jest odrobinę dłuższe, niż w wypadku MDA. 6-APB jest często opisywane jako mające bardziej empatogenne i entaktogenne efekty niż MDA. co oznacza, że może zwiększyć uczucia towarzyskości i emocjonalnej otwartości. Z drugiej strony, MDA jest często opisywane jako mające bardziej stymulujące efekty, a 6-APB jest nazywane tym „spokojniejszym”.
Z mniej pożądanych – żeby nie powiedzieć negatywnych – efektów, użytkownicy mogą doświadczyć nudności, zawrotów głowy, omdleń, tachykardii, paranoi czy skurczów mięśni. Przy poważnych przedakowaniach występowały takie efekty jak drgawki, bardzo silne lęki, problemy z sercem, hipotermia czy dosłownie „odklejenie” się – brak kontaktu z otoczeniem.

Substancja ta działa na zasadzie wychwytu zwrotnego trzech głównych neuroprzekaźników – serotoniny, dopaminy i noradrenaliny, jest więc SNDRI (serotonin-norepinephrine-dopamine reuptake inhibitor). Wychwyt zwrotny to mechanizm który pozwala neuronowi ponownie wykorzystać neuroprzekaźnik, zamiast pozwolić mu zostać rozłożonym przez monooksydazę. Ponadto, poza wychwytem zwrotnym, substancja ta także uwalnia serotoninę, noradrenalinę i dopaminę, więc jest także SNDRA (serotonin-norepinephrine-dopamine releasing agent), i to właśnie dzięki działaniu naraz jako SNDRI i SNDRA, 6-APB wywołuje charakterystyczne efekty, które zapewniły mu popularność.

Należy pamiętać, że przy dłuższym, regularnym stosowaniu substancja ta może być kardiotoksyczna.
Efekt ten występuje poprzez silny agonizm receptora 5-HT2B, co zaobserwowano w przypadku innych związków, takich jak wycofany w latach 90. z obiegu lek – fenfluramina. 6-APB jest silnym, pełnym agonistą receptora serotoninowego 5-HT2B, z wyższym powinowactwem do tego receptora docelowego niż do jakiegokolwiek innego. Ponadto, w przeciwieństwie do MDMA, 6-APB wykazuje 100-krotną selektywność dla receptora 5-HT2B w stosunku do receptorów 5-HT2A i 5-HT2C. Poza receptorem 5-HT2B stwierdzono, że 6-APB wiąże się również z dużym powinowactwem z podtypem receptora adnergicznego α2C, choć znaczenie kliniczne tego działania nie jest do końca określone.
6-APB zażywane jest doustnie. Podanie donosowe jest niepopularne i nieskuteczne ze względu na bardzo słabe działanie – jest to zwyczajnie marnowanie substancji. W kwestii dawkowania, bardzo ważnym jest fakt, że 6-APB dostępne jest w dwóch formach: chlorowodorku i bursztynianu. Bursztynian posiada ok 2/3 mocy chlorowodorku, dlatego przed badaniami warto wiedzieć, którą formę 6-APB posiadamy i odpowiednio dostosować dawki. Dla osoby bez tolerancji, 75 – 100 mg w postaci chlorowodorku i 100 – 130 mg w postaci bursztynianu. Ponadto, zależnie od posiadanej formy, 6-APB może dawać różne wyniki w trakcie badań odczynnikami kolorometrycznymi przeznaczonymi do identyfikacji substancji. Obecnie, 6-APB dostępne w sklepach jest z reguły w postaci bursztynianu, ale warto zawsze dopytać sprzedającego i się upewnić.
Substancja ta jest nielegalna w wielu krajach, m.in. w Polsce, Niemczech, Włoszech, Szwecji i wielu innych krajach europy. Wciąż pozostaje jednak legalne w Holandii.
Podsumowując – 6-APB to popularny stymulant i empatogen będący analogiem MDA. Podobnie jak w wypadku 5-MAPB, dzięki swoim właściwościom 6-APB pozostaje popularnym na rynku nawet mimo umieszczenia go na wykazach substancji kontrolowanych w wielu państwach. Wywołuje uczucia euforii, wewnętrznego ciepła oraz radości a także pobudzenia psychofizycznego. Odwiedź forum dopal.org aby przeczytać najnowsze wpisy na temat tego i wielu innych odczynników, a także opinie o sklepach z 6-APB.

You may also like

Leave a Comment