Strona główna » AM-2201

AM-2201

by admin
AM-2201
AM-2201 to syntetyczny kannabinoid będący silnym agonistą receptorów kannabinoidowych CB1 i CB2. Jest kilka razy silniejszy od JWH-018, którego jest 5-fluorowym analogiem, stąd również pochodzi alternatywna, choć rzadko spotykana nazwa 5F-JWH-018. Inne, potoczne nazwy tej substancji to po prostu „AM” czy „Amka”.
Najczęściej spotykanym sposobem przyjmowania AM-2201 jest palenie, z podziałem na palenie mieszanek ziołowych (maczanek), czyli suszu roślinnego (np. damiana, liść maliny czy tytoń) nasączonego kannabinoidem, fake hashu czyli masy roślinnej mającej przypominającej w konsystencji plastelinę mającej imitować haszysz i również zawierającej kannabinoid, i palenie czystej substancji w postaci prochu, co jest zdecydowanie o wiele, wiele niebezpieczniejszą drogą aplikacji niż pozostałe ze względu na trudność w odmierzeniu optymalnej aktywnej dawki, gdyż AM-2201 wykazuje się wysoką aktywnością biologiczną już w dawkach od 0,5 do 1 miligrama, co sprawia że nietrudno jest o przedawkowanie. Także z tytułu dużego potencjalu psychoaktywnego tej substancji, tolerancja na nią rośnie w bardzo szybkim tempie co sprawia, że użytkownik musi przyjmować coraz większe dawki.
Efekty AM-2201 obejmują pobudzenie lub spowolnienie i senność, euforię, tachykardię (przyspieszone bicie serca), zwiększenie apetytu czy halucynacje, zarówno przy zamkniętych oczach (CEV) jak i przy otwartych (OEV), choć to drugie ma miejsce zazwyczaj przy większych dawkach. Do bardziej niepożądanych skutków, występujących z reguły przy przedobrzeniu z paleniem, zaliczane są wymioty, ataki paniki czy drgawki. Efekty te mogą wystąpić już nawet po przyjęciu zaledwie dwóch miligramów.
AM-2201 popularność w środowiskach badaczy RC zyskało bardzo szybko, zawdzięczając to mocy z jaką działał w porównaniu do o wiele słabszych np. JWH-018 czy JWH-210, nieskomplikowanej syntezie czy faktowi, że syntetyczne kannabinoidy dopiero zaczęły pojawiać się na szarym rynku na początku XXI wieku, wskutek czego nie były objęte jakąś specjalną kontrolą prawną.
AM-2201, podobnie jak JWH-018 i inne syntetyczne kannabinoidy pierwszych generacji, nie zostały zaprojektowane przez producentów research chemicals w celu wprowadzenia ich na szary rynek, lecz powstały w laboratoriach uniwersytetów czy firm farmaceutycznych na potrzeby badań naukowych nad receptorami kannabinoidowymi na przełomie XX i XXI wieku. Samo AM-2201 zostało opracowane i opisane w patencie przez grupę dr. Alexandrosa Makriyannisa w 2001 roku w celu stworzenia silnego agonisty receptorów kannabinoidowych mającego służyć do mapowania tychże receptorów.
Od wielu lat AM-2201 jest wirtualnie niedostępne i nie można go nigdzie kupić ze względu na szeroko zakrojone akcje delegalizacyjne w wielu państwach, w tym w Polsce od 2015 roku. Po i w okolicach okresu delegalizacji do zakupienia było możliwe także kilka analogów, takich jak:
– MAM-2201 (4′-metylo-AM-2201, 5″-fluoro-JWH-122)
– EAM-2201 (4′-etylo-AM-2201, 5″-fluoro-JWH-210, SGT-14)
– NM-2201 (CBL-2201, ester AM-2201)
– THJ-2201 (indazolowy analog AM-2201)
jednak obecnie także żaden z nich nie jest dostępny na rynku.
Od czasu wpisania AM-2201 i wielu innych substancji na wykaz środków odurzających i substancji psychotropowych, czyli ich delegalizacji, powstało wiele innych, nowych kannabinoidów, co prawda niepowiązanych bezpośrednio z oryginałem, ale jako zamienniki wcale nie ustępują one swojemu poprzednikowi. Po kannabinoidowej „suszy” która nastąpiła wskutek masowej delegalizacji w Chinach w 2021 roku. Po tym wydarzeniu, ze względu na nowe, bardzo restrykcyjne przepisy, producenci z Azji zaczęli eksportować półprodukty i prekursory z których odbiorcy według prostych instrukcji niewymagających specjalnej wiedzy chemicznej sami mogli przygotować produkt końcowy, i tak też jest do tej pory. Z kannabinoidów tych, które aktualnie możemy łatwo dostać, warto wymienić:
– 5F-ADB (5F-MDMB-PINACA) – bardzo silny, również 5-fluorowy kannabinoid indazolowy. Mocą przewyższa AM-2201, obecnie najsilniejszy syntetyczny kannabinoid na rynku.
– 5CL-ADB-A (MDMB-4en-PINACA) – pent-4en-owy analog 5F-ADB lub MDMB-PINACA. Odrobinę słabszy, ale wcale nie słaby!
ADB-BUTINACA – homolog ADB-PINACA z łańcuchem butylowym zamiast pentylowego. Jest najłagodniejszym z tej trójki.
Te trzy kannabinoidy możesz dostać między innymi w takich sklepach jak:
Odwiedź działy partnerskie na forum dopal.org i koniecznie sprawdź najnowsze opinie użytkowników forum na temat tych, i wielu innych produktów.

You may also like

Leave a Comment