Strona główna » MFPVP – co to za substancja? 

MFPVP – co to za substancja? 

by admin
MFPVP to skrótowa, umowna nazwa dla stosunkowo nowego związku o pełnej nazwie 3-metylo-4-fluoro-alfa-pirolidynowalerofenon. Substancja ta jest stymulantem z grupy beta-ketonów (katynonów), a dokładniej jest jednym z pirolidynokatynonów – bardzo silnych stymulantów o niskim dawkowaniu. MFPVP jest pochodną o wiele lepiej znanej alfy-PVP (alfa-pirolidynowalerofenon), która posiada podstawnik metylowy na pozycji 3. oraz podstawnik fluorowy na pozycji 4.
MFPVP na rynku pojawiło się w okolicach roku 2020 jako odpowiedź na delegalizację takich pirolidynokatynonów jak a-PHP w Holandii. Obecnie popularość MFPVP maleje, główne ze względu na dużą, i stale rosnącą dostępność i powszechność takich pirolidynokatynonów jak a-PiHP, MDPHP czy a-PVP o bardzo wysokiej jakości.
MFPVP posiada kilka nazw, jedne z nich bardziej poprawne, inne nie – pod każdą z nich można spotkać ten związek w różnych zakamarkach internetu. Niektóre z nich, to:
– 3,4-MFPVP
– MFPV
– 3-Me-4-F-PVP
– 3-Me-4-F-alpha-PVP
– Methyl-fluoro-PVP
– MF-a-PVP
– MF-PVP
MFPVP jest subtancją nielegalną w Polsce na mocy prawa tzw. analogowego, jednak status legalności tego środka nie zniechęcił niektórych użytkowników do poszukiwań. MFPVP jest substancją wciąż legalną na terenie m.in. Holandii czy Hiszpanii.
Pozytywne (pożądne) efekty MFPVP mogą obejmować:
– euforię: MFPVP może wytwarzać intensywne uczucia przyjemności, jednak są one słabsze, niż w przypadku alfy-PVP, i podobnie jak w jej przypadku, krótkotrwałe. Najintensywniejsze są przy waporyzacji.
– poprawa koncentracji i skupienia: MFPVP może zwiększyć klarowność umysłu i poprawić skupienie, co pozwala osobom wykonywać zadania z większą wydajnością.
Ten efekt występuje najczęściej w bardzo małych dawkach, ponieważ przy większych substancja ta staje się substancją czysto rekreacyjną, i skupienie się jest wręcz niemożliwe.
– zmniejszenie apetytu:  podobnie jak większość stymulantów, może zmniejszyć uczucie głodu lub znieść je całkowicie.
– zwiększone libido i popęd seksualny
Negatywne skutki stosowania mogą obejmować:
– zwiększone tętno i ciśnienie krwi: Zażywanie tej substancji wiąże się z dużym obciążeniem dla układu krążeniowego. Substancja ta może powodować szybkie bicie serca i podwyższone ciśnienie krwi, co może być szczególnie niebezpieczne dla osób z istniejącymi wcześniej schorzeniami i dolegliwościami związanymi z układem krążenia.
– drgania mięśni, sztywność mięśni: zarówno długotrwałe, jak i krótkotrwałe przyjmowanie MFPVP może prowadzić do stanów przypominających dystonię oraz akatyzję. Sztywność mięśni, kończyn czy całego ciała jest powszechnie spotykanym zjawiskiem przy wszystkich pirolidynokatynonach.
– lęki i paranoje: Substancja ta może powodować intensywne uczucie strachu, lęku oraz  paranoje. Powszechnymi są takie, jak uczucie bycie obserwowanym, inwigiloanym, śledzonym, szpiegowanym. Opinie są podzielone, ale faktem jest, że rodzaje lęków nie są zależne od substancji, lecz od stanu mentalnego użytkownika. Jedni popadają w paranoje o wiele łatwiej niż inni, dlatego jedne grupy użytkowników wypowiadają się o tym aspekcje MFPVP bardziej negatywnie niż inne. Niemniej jednak, bez względu na wszystko, należy mieć na uwadze fakt iż substancja ta ma bardzo wysoki potencjał do wywoływania takich stanów.
– halucynacje: w dużych dawkach MFPVP może powodować omamy zarówno wzrokowe jak i słuchowe, które mogą być dezorientujące, jak i przerażające. Ten efekt, podobnie jak poprzedni, może być bardziej lub mniej niepokojący dla poszczególnych użytkowników, i jest to bardzo zależne od kondycji psychicznej osoby badającej ten związek.
– bezsenność: zaburza normalne wzorce snu, utrudniając zasypianie lub utrzymanie snu po używaniu substancji. Substancja ta może także całkowicie uniemożliwić zasypianie na długi okres czasu.
Autor tekstu: horsii

You may also like

Leave a Comment