Strona główna » Clonazepam – zamienniki.

Clonazepam – zamienniki.

Czym jest i jak działa clonazepam? Jakie są najlepsze zamienniki clonazepamu bez recepty? 

by admin
Klonazepam – co to za substancja?
Klonazepam (zapisywany niekiedy Clonazeam) jest substancją z rodziny benzodiazepin, mającą działanie miorelaksacyjne (rozluźniające mięśnie), przeciwdrgawkowe, uspokajające, hipnotyczne (nasenne) oraz anksjolityczne (przeciwlękowe). Klonazepam jest jedną z najczęściej używanych benzodiazepin
w lecznictwie, zaraz obok diazepamu, lorazepamu czy alprazolamu. Klonazepam posiada bardzo silne właściwości przeciwdrgawkowe i rozluźniające mięśnie szkieletowe. W drugiej kolejności, już trochę słabiej, jest nasenny oraz przeciwlękowy. Klonazepam jest bardzo skutecznym lekiem przeciwpadaczkowym, przpeisywany jest przez lekarzy również dla pacjentów po poważniejszych zabiegach operacyjnych np. kręgosłupa w celu zniwelowania bólu spowodowanego pooperacyjnym napięciem mięśniowym.
Najpopularniejszym preparatem w Polsce zawierającym klonazepam jest Clonazepamum TZF, choć popularne są także inne preparaty sprowadzane zza granicy, m.in. Rivotril. Klonazepam, tak samo jak popularnie stosowany jest w medycynie, równie popularny jest wśród osób zażywających go w celach rekreacyjnych. Używany jest w celu zrelaksowania się, zapomnienia o problemach, wzmocnienia działania innych depresantów (takich jak np. alkohol, opioidy, marihuana, syntetyczne kannabinoidy), pozbycie się efektów ubocznych innych substancji (np. stymulantów) lub osłabienie ich działania w wypadku przyjęcia zbyt dużej dawki. Klonazepam przyjmuje się doustnie. Jego czas półtrwania w organiźmie jest dość długi i wynosi około 30-40 godzin.
Efekty które może wywołać klonazepam:
– senność, sedacja
– uspokojenie, relaks
– zanik lęków oraz niepokoju
– rozluźnienie mięśni szkieletowych (miorelaksacja)
– zwiększony apetyt
– euforia – fizyczna i psychiczna
– zwiększona pewność siebie
– otępienie emocjonalne, osłabione odczuwanie emocji
– fałszywe przekonanie o byciu trzeźwym
– amnezja i problemy z pamięcią krótkotrwałą
– problemy z koordynacją ruchów
Jakie substancje mogą być zamiennikami klonazepamu?
Istnieje wiele benzodiazepin mogących zastąpić klonazepam. Jednak w tym artykule przyjrzymy się tylko i wyłącznie takim, które można uzyskać od ręki – bez wizyty u lekarza i recept – takie, które można łatwo kupić w internecie. Oto niektóre z nich:
Flubromazepam
Flubromazepam to benzodiazepina o silnych właściwościach przeciwlękowych, uspokajających, rozluźniających mięśnie i nasennych. W przeliczeniu na masę jest tylko odrobinę słabsza od klonazepamu, ale nadrabia to bardzo długim okresem półtrwania  w oraganiźmie – utrzymuje się w nim nawet do 120 godzin. Jest jedną z popularniejszych benzodiazepin w internecie. Jest to obecnie najlepszy zamiennik klonazepamu ze względu na podobne właściwości oraz moc. Występuje w postaci chlorowodorku, w formie proszku lub tabletek.
Norflurazepam
Norflurazepam jest metabolitem kilku aptecznych, regulowanych prawnie benzodiazepin, m.in. midazolamu oraz flurazepamu. Podobnie jak flubromazepam, posiada ilne własciwości przeciwlękowe, nasenne i uspokajające, i umiarkowanie rozluźnia mięśnie. Także podobnie jak flubromazepam, charakteryzuje się bardzo długim czasem półtrwania w organiźmie, dochodzącym do 100 godzin. Dodatkowo jedną z właściwości norflurazepamu jest jego zdolność do kumulowania się w organiźmie. Występuje w postaci chlorowodorku, w formie proszku lub tabletek.
Flunitrazolam
Flunitrazolam to triazolowa pochodna flunitrazepamu – benzodiazepiny wycofanej już w Polsce z obrotu. Sam flunitrazepam różni się od klonazepamu zamianą atomu chloru na atom fluoru. Dodanie triazolu (stąd sufiks „-zolam”) drastycznie zwiększa moc związku, nawet 10-krotniie. Flunitrazolam charakteryzuje się ekstremalnie silnym działaniem nasennym, i umiarkowanym rozluźniającym mięśnie. Z tego powodu, jest wykorzystywana głównie jako środek pomagający w bezsenności – krótko po zażyciu zapada się w głęboki sen. Dawkowanie flunitrazolamu jest najniższe z wszystkich wymienionych, i mierzone jest już mikrogramach. Występuje w postaci chlorowodorku, w formie proszku lub tabletek.
Bromazolam
Bromazolam jest obecnie jedną z najpopularniejszych benzodiazepin. Jest 8-bromo pochodną alprazolamu. Bromazolam jest wyraźnie silniejszy od alprazolamu i ma mocniejsze właściwości nasenne, oraz utrzymuje się w organiźmie blisko dwa i pół raza dłużej. Posiada silne działanie przeciwlękowe, umiarkowane nasenne, oraz słabe miorelaksacyjne.
Jeśli interesują cię te substancje, koniecznie odwiedź forum dopal.org aby przeczytać opinie użytkowników na ich temat, oraz wielu innych, a także zajrzyj do działów partnerskich, gdzie możesz znaleźć oferty sprzedaży tych środków.

You may also like

1 comment

canadian pharcharmy online 25 października, 2023 - 4:12 pm

Thanks , I’ve just been looking for information about this subject for ages and yours is the best I have came upon so far. However, what about the conclusion? Are you certain concerning the supply?

Reply

Leave a Comment