Strona główna » a-pvp opinie

a-pvp opinie

a-PVP - Co to za substancja i jak ona działa? a-PVP opinie, sklepy

by admin
Alfa pvp
Czym jest a-PVP?
a-PVP (alfa-PVP) – lub alfa-pirolidynopentiofenon, bo tak brzmi pełna nazwa chemiczna tej substancji – to syntetyczny związek z rodziny katynonów, a dokładnie pirolidynokatynonów. Potocznie nazywana „alfą”, a-PVP to potężny stymulant ściśle powiązany pod kątem budowy z takimi środkami jak a-PiHP, a-PHP, MDPV czy MDPHP. Podobnie jak inne syntetyczne katynony, alfa-PVP jest związana z kompulsywnym używaniem i uzależnieniem.
a-PVP została opracowana i opatentowany w latach 60. przez firmę Boehringer Ingelheim w trakcie badań nad nowymi substancjami, choć nigdy nie została wprowadzona na rynek jako lek. Alfa na długo została zapomniana, aż do czasu – kiedy doniesienia o jej stosowaniu jako rekreacyjnej substancji psychoaktywnej zaczęły pojawiać się na początku lat 2010 w literaturze medycznej. a-PVP stała się przedmiotem wielu reportaży medialnych i szeroko pojętej publicystyki po tym jak wielokrotnie była określana jako jeden z głównych składników „legal highs” – czyli zagranicznej wersji dopalaczy.
Dzięki nieskomplikowanej budowie i stosunkowo prostemu procesowi produkcji, alfa-PVP była masowo produkowana między innymi w Chinach i sprzedawana zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w internecie. Obecnie nie jest już tak powszechna dostępna jest na mniejszą skalę niż w poprzednich latach, niemniej jest stymulantem wręcz legendarnym i wciąż korzystają z niej entuzjaści stymulantów. Opinie użytkowników są jednoznaczne – alfa-PVP jest najsilniejszym dostępnym pirolidynoketonem o bardzo ciężkim do zimitowania działaniu i wśród poszukiwaczy mocnych wrażeń jej popularność zdaje się nie słabnąć, nawet mimo upływu czasu.
Zażywanie a-PVP może wywołać następujące efekty, rozpisane na podstawie opinii użytkowników z forów internetowych oraz literatury medycznej.
Efekty pozytywne/neutralne:
– Stymulacja: Alfa-PVP potrafi być niesamowicie mocno stymulująca. Rodzaj stymulacji wywołany prze tę substancję można spokojnie określić jako „nachalną” a nawet „wymuszoną”. W większych dawkach niemożliwym jest więc wręcz usiedzenie w miejscu, ponieważ efekty takie jak szczękościsk, mimowolne drżenia ciała czy ogólna niestabilność rąk i nóg zbyt dają się we znaki.
– Euforia: Efekt euforii po a-PVP to inny rodzaj euforii niż po substancjach takich jak MDMA, 3-MMC czy 5-MAPB. Jest to rodzaj euforii podobny do takiej która występuje po zażyciu amfetaminy, tylko że wielokronie silniejszy. Taka euforia jest bezpośrednim wynikiem wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy.
– Poprawienie koncentracji i skupienia: a-PVP potrafi zwiększyć skupienie nad wykonywaną czynnością do tego stopnia, że użytkownik jest całkowicie nią pochłonięty. Efekt ten występuje przy mniejszych i średnich dawkach. Przy wyższych, ciężko jest sie skupić na czymkolwiek.
– Zwiększone libido: podobnie jak MDPV czy a-PiHP, a-PVP może zwiększać libido ze względu na swoje silne działanie pobudzające.
– Zmniejszenie apetytu: a-PVP potrafi całkowicie „wyłączyć” jakąkolwiek chęć na spożywanie posiłków a wręcz wywoływać jadłowstręt
Efekty negatywne:
– Kołatanie serca: ze względu na swoją moc, a-PVP potrafi wywoływać nieprzyjemne doznania w okolicach serca, szczególnie gdy organizm jest osłabiony lub gdy substancja jest używana przez długi czas. Osoby mające problemy kardiologiczne nie powinny używać tej substancji.
– Zwiększone ciśnienie krwi: podobnie jak powyżej, a-PVP potrafi drastycznie zwiększyć ciśnienie krwi.
– Odwodnienie: Suche usta i ciągłe uczucie pragnienia to normalne doświadczenia przy stosowaniu a-PVP, dlatego należy pamiętać o nawodnieniu.
– Wazokonstrykcja: wazokonstrykcja to zwężenie naczyń krwionośnych, wskutek którego przez dany region przepływa mniej krwi, co wiąże się z uczuciem zimna m.in. w stopach i dłoniach. Ten efekt jest często spotykany przy zażywaniu alfy-PVP.
– Lęki i paranoje: jest to efekt uboczny powszechny przy stymulantach tego rodzaju – a-PVP może prowadzić do stanów ogromnego lęku i strachu, zarówno w dawkach stosunkowo rozsądnych jak i w wypadku przedawkowania.
– Omamy słuchowe i dźwiękowe: efekt najczęściej występujący przy dużych dawkach i w trakcie długiego użytkowania, nierzadko połączony z lękami i paranojami.
a-PVP może być przyjmowana na wiele sposobów – najpopularniejszymi dwoma metodami są wciąganie oraz palenie (waporyzacja) – obie preferowane ze względu na niemalże natychmiastowe działanie substancji. Dawki zaaplikowane tą drogą działają również najkrócej, dlatego taki rodzaj zażywania prowadzi do częstych „dorzutek”.
Szczególnie warto wspomnieć o tym, że jest odradzana z powodu wzrostu częstotliwości przyjmowania substancji – działa ona najkrócej. Częste inhalowanie oparów a-PVP wiąże się z dodatkowym obciążeniem dla płuc. Podanie dożylne również działa natychmiastowo, jednak ze względu na użycie igieł oraz potrzebne preparacje do takiego podania i sam fakt, że mały odsetek użytkowników substancji psychoaktywnych stosuje taką drogę podania, jest to niezbyt popularna metoda. Podanie oralne również nie należy do najczęsciej utylizowanych metod z powodu względne długiego czasu oczekiwania zanim substancja zacznie działać w porównaniu do np. waporyzacji.
a-PVP jest nielegalna w zdecydowanej większości krajów świata. Jest substancją kontrolowaną w Polsce, Niemczech, Czechach, Włoszech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Grecji, Litwie, Słowacji, Rumunii, Hiszpanii, Portugalii i wielu innych krajach europy.
Opinie użytkowników co do a-PVP mogą być podzielone pod względem tego, jak bardzo szybko i jak intensywne paranoje potrafi ona wywołać, jak intensywna jest euforia i do czego jest porównywalna – dyskusja nawet po tak długim czasie od czasu debiutu alfy-PVP na scenie research chemicals wciąż jest zagorzała – jednak w jednej kwestii zgadzają się wszyscy: a-PVP to nie jest stymulant dla nowicjuszy i wymaga odpowiedniego, rozsądnego podejścia.

You may also like

Leave a Comment