Strona główna » 3-CMC pasjonat

3-CMC pasjonat

by admin
3cmc

Metaklefedron, trójeczka, czy popularna nazwa skrótowa 3-CMC, to związek chemiczny z grupy katecholamin, który wykazuje właściwości psychostymulujące. W porównaniu do innych popularnych substancji, takich jak kokaina czy amfetamina, 3-CMC jest stosunkowo młodym związkiem, pierwsze ślady które możemy napotkać w Internecie dotyczące tego związku sięgają 2013 roku. 3-chlormethcathinone, bo taka jest tego związku chemicznego pełna nazwa to stymulujący empatogen (euforyk), jest izomerem klefedronu. W Polsce i w większości krajów Europy jest nielegalny. Standardowa cena detaliczna szybuje między 40PLN a 80PLN za gram, a na mieście można go spotkać pod różnymi nazwami: kriks, kris, kryształ, klef, metaklef, chlor, mati, klaudiusz, krystyna, kamyk, lód, mewa, dodam, że 3-CMC na ulicy jest łatwo dostępny na ulicy pod nazwą 'mefedron’ co jest zupełnym idiotyzmem. 3-CMC, podobnie jak inne stymulanty, wpływa na ośrodkowy układ nerwowy, zwiększając wydzielanie neurotransmiterów, takich jak dopamina, noradrenalina i serotonin.

 

Działanie spowodowane spożyciem 3-CMC to między innymi fizyczna euforia, zwiększona energia / czujność, zmniejszona potrzeba snu, zwiększona towarzyskość, podwyższony nastrój, zwiększony popęd seksualny i libido, nadmierna rozmowa. Jednakże, jak podaje PsychonautWiki, 3-CMC może wywoływać niepożądane skutki uboczne, takie jak pobudzenie nerwowości, nadmierne pocenie się, drżenie mięśni, zmniejszony apetyt, utrata masy ciała, wyzysk, zaburzone wzorce snu, bruksizm, halucynacje wzrokowe i słuchowe, swędzenie, agresywność, zły humor i nadmierna aktywność ruchowa. Podobnie jak w przypadku innych substancji psychoaktywnych, ilość i częstotliwość stosowania 3-CMC ma wpływ na poziom ryzyka związanego z jej stosowaniem. Ponadto, ze względu na brak badań na temat długoterminowych skutków 3-CMC, nie ma pewności, jakie mogą wystąpić poważne zagrożenia dla zdrowia po regularnym stosowaniu tej substancji. Ze względu na poznany schemat działania agonistów dopaminergicznych, oraz wpływu na ich zdrowie fizyczne i psychiczne można wysnuć tezę, w której to nagminne użytkowanie 3-CMC, może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem choroby Parkinsona, lecz przekonamy się o tym dopiero za kilkanaście lat. Efekty opisywane przez użytkowników tego RC są zatem zbliżone do działania wynikającego z udzielenia dawki chemicznego brata metaklefedronu, czyli 4-chlormethcathinone-u. Różnica które są opisywane przez użytkowników różnych internetowych for o tematyte research chemicals oraz innych używek to między innymi fizyczna euforia, pod wpływem czwórki pacjent czuję się bardziej rozleniwiony, mogą wystąpić omamy wzrokowe chociażby jak klatkowanie obrazu, albo brak ostrości w polu widzenia, trójka natomiast działa bardziej motywacyjnie, jest większa chęć do robienia czegoś i aby uzyskać efekt taki jak po 3-CMC należy wprowadzić do organizmu zdecydowanie za dużą dawkę (+350mg). Wynika to z faktu, że w przeciwieństwie do klefedronu, 3-CMC ma większą wartość ec50 (aktywność farmakologiczną) dla dopaminy i noradrenaliny, niż serotoniny, także w porównaniu obu tych związków chemicznych. Na naszym podwórku 3-CMC pojawiło się jako odpowiedź na delegalizację 3-MMC w 2015 roku.

 

Dostawcy tacy jak kolekcjoner, predator, bestchem, rcwolf czy pasjonat zapełnili swoje magazyny tanimi i o bardzo wysokiej czystości pochodnymi katynonu, z czego największą popularność zyskały własnie chlory. Polskim użytkownikom tak bardzo spodobał się klef, że zaczęli go wykupować na masową skale, vendorzy natomiast aby uzupełnić braki na stanie, sprzedawali ketony jako zupełnie coś innego. Znany chociażby z takiego faktu jest pasjonat, który pod nazwą 3-CMC Gold sprzedawał 3-CEC, oraz predator, ktory meksedron (4-MMeOC) sprzedawał jako 4-CMC Ice crystal. Po kilku wpadkach dostawcy wprowadzili wdzięczny przedrostek przed substancją 'analog’, pod którą sprzedawali dalej 'mieszanki’ o nieznanym składzie, tak pasjonat dorobił się Analogu MDMA, a predator Analogu 4-MMC. Podsumowując, 3-CMC jest stosunkowo nowym związkiem, o niewielkiej liczbie badań naukowych. Chociaż wykazuje on pewne właściwości psychostymulujące, może powodować szereg niepożądanych skutków ubocznych, a jego długoterminowe skutki nie są znane. Stosowanie tej substancji powinno być przeprowadzone z zachowaniem zasad redukcji szkód oraz w towarzystwie osoby trzeźwej, a najlepiej jest całkowicie unikać jej stosowania. Polscy dostawcy jak predator oraz pasjonat (oraz ich partnerzy) stosowali brudne zagrywki, które skupiały się na maksymalizacji zysków, kosztem jakości swoich produktów.

You may also like

Leave a Comment