Strona główna » Alfa-PVP opinie

Alfa-PVP opinie

Alfa-PVP: Opis substancji, efekty, dawkowanie. Alfa-PVP opinie, sklepy.

by admin
Alfa pvp
alfa-PVP, znana również jako a-PVP lub α-PVP (i pod pełnymi nazwami – alfa-pirolidynopentiofenon oraz alfa-pirolidynowalerofenon) jest syntetycznym stymulantem należącym do rodziny katynonów, a dokładnie pirolidynokatynonów. Potocznie zwana „alfą” czy „flakką”, w budowie podobna jest do takich związków jak MDPV, a-PHP czy a-PiHP. Alfa-PVP jest 3,4-metylenodioksy pochodną pirowaleronu a także beta-ketonową pochodną prolintanu – stymulantu opracowanego w latach 50. XX wieku i do niedawna sprzedawanego w aptekach w m.in. Hiszpanii pod nazwą „Katovit”, który cieszył się popularnością m.in. wśród studentów czy pracowników umysłowych jako wspomagacz.
Historia alfy-PVP zaczyna się dość wcześnie, bo już w latach 60. XX wieku, czyli chwilę po powstaniu prolintanu i mniej więcej w tym samym czasie, co MDPV – choć MDPV powstało w innym ośrodku badawczym. Podobnie jak MDPV, a-PVP nie zostało otrzymane z początku w celach wprowadzenia go sprzedaży jako rekreacyjna substancja psychoaktywna, ale było efektem badań naukowców opracowujących nowe leki – choć, jak później się okazało – ten związek, który po 40 latach stał się popularny i trafił na usta wszystkich oraz nagłówki gazet znalazł się tam nie dlatego, że leczył. Na przełomie lat 2000 i 2010 a-PVP została dostrzeżona przez sprzedawców research chemicals, którzy biorąc pod uwagę MDPV mające powszechną opinię środka dla „terminatorow” i sugerując się podobieństwem, wprowadzili ją do swoich ofert – akurat wtedy, gdy z rynku znikało MDPV, oczywiście wskutek działań rządów mających na celu umieszczenie środka w wykazie substancji kontrolowanych – więc alfa-PVP była pod każdym względem naturalną kontynuacją dla MDPV, które właśnie opusczało sklepy.
Pozytywne (pożądne) efekty a-PVP mogą obejmować:
– euforię: a-PVP może wytwarzać intensywne uczucia przyjemności, są one jednak krótkotrwałe. Najintensywniejsze są przy waporyzacji
– zwiększoną energię i czujność: ta substancja może zwiększyć czujność i zmniejszyć uczucie zmęczenia, co pozwala osobom pozostać czujnym przez długi czas.
– poprawa koncentracji i skupienia: a-PVP może zwiększyć klarowność umysłu i poprawić skupienie, co pozwala osobom wykonywać zadania z większą wydajnością.
Ten efekt występuje najczęściej w bardzo małych dawkach, ponieważ przy większych alfa-PVP staje się czysto rekreacyjna i skupienie się jest niemożliwe.
– zmniejszenie apetytu: a-PVP może zmniejszyć uczucie głodu.
– zwiększone libido i popęd seksualny
Negatywne skutki stosowania a-PVP mogą obejmować:
– lęki i paranoje: a-PVP może powodować intensywne uczucie strachu i paranoi, takie jak uczucie bycie obserwowanym i inwigilowanym (przez np. policję) – opinie są podzielone, ale faktem jest, że rodzaje lęków nie są zależne od substancji, lecz od stanu mentalnego użytkownika. Jedni popadają w paranoje o wiele łatwiej niż inni, dlatego jedni wypowiadają się o tym aspekcje a-PVP bardziej negatywnie niż inni
– halucynacje: w dużych dawkach a-PVP może powodować omamy wzrokowe i słuchowe, które mogą być od dezorientujących do przerażających. Ten efekt, podobnie jak poprzedni, może być bardziej lub mniej niepokojący i zależy to od kondycji psychicznej osoby badającej.
– bezsenność: a-PVP może zaburzać normalne wzorce snu, utrudniając zasypianie lub utrzymanie snu po używaniu substancji.
– zwiększone tętno i ciśnienie krwi: a-PVP może powodować szybkie bicie serca i podwyższone ciśnienie krwi, co może być szczególnie niebezpieczne dla osób z istniejącymi wcześniej schorzeniami układu krążenia.
Działanie alfy-PVP opiera się na zasadzie wychwytu zwrotnego neuroprzekaźników, a dokładnie dopaminy (określanej jako DAT – dopamine transporter) i noradrenaliny (NET – norepinephrine transporter) Wychwyt zwrotny to mechanizm pozwalajacy na ponowne wykorzystanie neuroprekaźnika prze neuron. W normalnym wypadku neuroprzekaźnik po wykorzystaniu rozkładany jest przez m.in. monoooksydazę, jednak w przypadku NDRI – inhibitora wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny – nawet do 80% neuroprzekaźników może być wykorzystane ponownie.
a-PVP jest substancją kontrolowaną w większości krajów na świecie, a jej posiadanie, produkcja i dystrybucja są nielegalne. Status prawny a-PVP różni się w zależności od kraju – w Stanach Zjednoczonych, a-PVP jest sklasyfikowana jako substancja kontrolowana z listy I, co oznacza, że nie ma akceptowanego zastosowania medycznego i ma wysoki potencjał nadużywania. Jej posiadanie i dystrybucja są nielegalne.
W Unii Europejskiej a-PVP jest sklasyfikowana jako substancja z listy II w ramach Konwencji Narodów Zjednoczonych o substancjach psychotropowych, co oznacza, że podlega ścisłym środkom kontroli. W innych częściach świata status prawny a-PVP jest różny, ale w zdecydowanej większości krajów alfa-PVP jest substancją nielegalną.
a-PVP spotykana jest z reguły jest w formie kryształków i proszku, a najczęstsze drogi przyjmowania to palenie (waporyzacja), wciąganie oraz podnie doustnie. W sklepach dostępna jest w postaci soli chlorowodorku.
Średnie dawki dla osoby bez tolerancji w wypadku przyjęcia donosowego wynoszą:
Dawka progowa: 1 – 5 mg
Słabo: 5 – 10 mg
Umiarkowanie: 10 – 30 mg
Mocno: 30 – 40 mg
Bardzo mocno: 40 mg +
Dla przyjęcia doustnego:
Dawka progowa: 1 – 5 mg
Słabo: 5 – 15 mg
Umiarkowanie: 15 – 35 mg
Mocno: 35 – 50 mg
Bardzo mocno: 50 mg +
Metoda waporyzacji (palenia) jest odradzana, ze względu na fakt, że częstotliwość przyjmowania substancji jest o wiele wyższa niż przy innych metodach, co wiąże się z dodatkowym obciążeniem dla organów wewnętrznych (m.in. wątroby i płuc) oraz zwiększoną neurotoksycznością.
Nie zapomnij odwiedzić działów partnerskich na forum dopal.org gdzie przeczytasz najnowsze opinie na temat odczynnika a-PVP ze sklepu escobar.store.

You may also like

Leave a Comment