Strona główna » 4F-PiHP: kolejna alfa do kolekcji.

4F-PiHP: kolejna alfa do kolekcji.

by admin
4F-PiHP (4-fluoro-pirolidynoizoheksanofenon) to syntetyczna substancja psychoaktywna należąca do rodziny beta-ketonów (katynonów), a dokładnie do pirolidynokatynonów będących silnymi stymulantami. 4F-PiHP to kolejna pochodna alfy-PiHP (czasami błędnie nazywanej a-PHiP) która trafiła na europejski rynek jako odpowiedź na delegalizację a-PiHP m.in. w Holandii. Z reguły występuje w formie proszku lub kryształków, jest izomerem pozycjonalnym 3F-PiHP oraz 2F-PiHP.
Związek ten jest stosunkowo nowy i nieprzebadany, nie opublikowano jeszcze żadnych badań na temat tej substancji. Można przewidywać, że działa on podobnie do a-PiHP, ale z mniejszą intensywnością, podobnie jak to miało miejsce z analogami typu 4-chloro-PVP, 4-fluoro-PHP, które również okazały się słabsze od swoich pierwowzorów. 4F-PiHP efekty wywołuje najprawdopodobniej za pomocą wychwytu zwrotnego dwóch neuroprzekaźników, dopaminy oraz noradrenaliny, brak jednak póki co jakichkolwiek konkretów czy szczegółówych danych farmakologicznych dla tego związku.
4F-PiHP na chwilę obecną legalna w Holandii, i cieszy się tam umiarkowaną popularnością. Substancja ta jest nielegalna w Polsce, podobnie jak wszystkie beta-ketony.
Efekty, jakie może wywoływać 4F-PiHP to:
– euforię: 4F-PiHP może wytwarzać intensywne uczucia przyjemności, jednak są one słabsze, niż w przypadku alfy-PVP, i podobnie jak w jej przypadku, krótkotrwałe. Najintensywniejsze są przy waporyzacji.
– poprawa koncentracji i skupienia: 4F-PiHP może zwiększyć klarowność umysłu i poprawić skupienie, co pozwala osobom wykonywać zadania z większą wydajnością.
Ten efekt występuje najczęściej w bardzo małych dawkach, ponieważ przy większych substancja ta staje się substancją czysto rekreacyjną, i skupienie się jest wręcz niemożliwe.
– zmniejszenie apetytu:  podobnie jak większość stymulantów, może zmniejszyć uczucie głodu lub znieść je całkowicie.
– zwiększone libido i popęd seksualny
– zwiększone tętno i ciśnienie krwi: Zażywanie tej substancji wiąże się z dużym obciążeniem dla układu krążeniowego. Substancja ta może powodować szybkie bicie serca i podwyższone ciśnienie krwi, co może być szczególnie niebezpieczne dla osób z istniejącymi wcześniej schorzeniami i dolegliwościami związanymi z układem krążenia.
– drgania mięśni, sztywność mięśni: zarówno długotrwałe, jak i krótkotrwałe przyjmowanie 4F-PiHP może prowadzić do stanów przypominających dystonię oraz akatyzję. Sztywność mięśni, kończyn czy całego ciała jest powszechnie spotykanym zjawiskiem przy wszystkich pirolidynokatynonach.
– lęki i paranoje: Substancja ta może powodować intensywne uczucie strachu, lęku oraz  paranoje. Powszechnymi są takie, jak uczucie bycie obserwowanym, inwigiloanym, śledzonym, szpiegowanym. Opinie są podzielone, ale faktem jest, że rodzaje lęków nie są zależne od substancji, lecz od stanu mentalnego użytkownika. Jedni popadają w paranoje o wiele łatwiej niż inni, dlatego jedne grupy użytkowników wypowiadają się o tym aspekcje 4F-PiHP bardziej negatywnie niż inne. Niemniej jednak, bez względu na wszystko, należy mieć na uwadze fakt iż substancja ta ma bardzo wysoki potencjał do wywoływania takich stanów.
– halucynacje: w dużych dawkach 4F-PiHP może powodować omamy zarówno wzrokowe jak i słuchowe, które mogą być dezorientujące, jak i przerażające. Ten efekt, podobnie jak poprzedni, może być bardziej lub mniej niepokojący dla poszczególnych użytkowników, i jest to bardzo zależne od kondycji psychicznej osoby badającej ten związek.
– bezsenność: ta substancja zaburza normalne wzorce snu, utrudniając zasypianie lub utrzymanie snu po używaniu substancji. Substancja ta może także całkowicie uniemożliwić zasypianie na długi okres czasu.
Autor tekstu: horsii

You may also like

Leave a Comment