Strona główna » 1cP-AL-LAD – działanie, opinie

1cP-AL-LAD – działanie, opinie

1cP-AL-LAD - porównanie do innych lizergamidów

by admin
1cP-AL-LAD (1-Cyklopropionyl-6-allilo-6-nor-dietyloamid kwasu lizergowego) jest substancją psychodeliczną z grupy lizergamidów (popularne LSD, ALD-52 itp.) 1cP-AL-LAD jest związkiem pokrewnym do AL-LAD (dodano grupę 1-cylkopropylową do 1. azotu), podejrzewa się również, iż jest to prodrug do AL-LAD, nie istnieje jednak wystarczająca ilość danych nt. Tego związku by to potwierdzić. 1cP-AL-LAD został zsyntetyzowany przez grupę chemików w 2020 roku, łącznie z lizergamidami tj. 1cP-MiPLA czy LSZ jako legalna alternatywa dla LSD. Jak to bywa w przypadku nowych substancji psychoaktywnych istnieje bardzo mała ilość danych na ich temat. Z tego też względu należy zachować dużą ostrożność, jeżeli zdecydujemy się na zażywanie 1cP-AL-LAD.
Opinie użytkowników opisują działanie 1cP-AL-LAD jako bardzo podobne do AL-LAD i LSD, z pewnymi subtelnymi różnicami. 1CP-AL-LAD jest zdecydowanie słabszą substancją od poprzedników. Podobnie jak AL-LAD jest często opisywany jako bardziej zorientowany wizualnie, mniej wymagający mentalnie analog LSD. Jego czas działania również jest znacznie krótszy, i uogólniając jest mniej wymagający mentalnie od LSD. Działanie 1cP-AL-LAD opiera się na agoniźmie receptorów 5HT2A, które rozmieszczone są w całym mózgu. Oto jak prezentują się dawkowanie, czas i efekty działania 1cP-AL-LAD:
Dawkowanie:
Dawka progowa: 20 µg
Dawka niska: 50-100 µg
Dawka przeciętna: 100-225 µg
Dawka wysoka: 225-400 µg
Dawka bardzo wysoka: +400 µg
Czas działania:
Całkowity czas działania: 7 – 10 godzin
Wejście: 20-60 minut
Narastanie efektów: 30-60 minut
Szczyt (peak): 2,5-5 godziny
Stopniowe zanikanie efektów: 2-3 godziny
Typowe postefekty (afterglow): 2-12 godzin
Substancja jest dostępna na rynku pod postacią nasączonych nią blotterów – podobnie jak wszystkie inne lizergamidy. Warto mieć na uwadze, że lizergamidy są bardzo delikatnymi związkami – pod wpływem światła słonecznego, wody i temperatury rozpadają się do nieaktywnych psychoaktywnie związków.
Efekty działania 1cP-AL-LAD są w dużej mierze porównywalne do AL-LAD i LSD, warto jednak wspomnieć, że jest to związek o znacznie krótszym działaniu, mniejszym natężeniu ogólnego poczuia dyskomfortu po zażyciu, mniejszym natężeniu efektów ubocznych. Ze względu na „lżejsze” działanie 1cP-AL-LAD jest polecany jako substacja inicjująca dla niedoświadczonych z psychodelikami osób. Efekty, jakie wywoływać może 1cP-AL-LAD, to między innymi:
– stymulacja, pobudzenie
– euforia fizyczna
– euforia psychiczna
– intensywny body high
– zwiększone ciśnienie krwi
– myślenie analityczne i introspektywne
– zwiększenie kreatywności oraz koncentracji
– przyspieszenie myśli
– zwiększone poczucie duchowości
– pętle myślowe
– zwiększone libido
– paranoje, lęki
– poprawione samopoczucie, dobry humor
– halucynacje przy otwartych oczach (OEV – open eye visuals)
– halucynacje przy zamkniętych oczach (CEV – closed eye visuals)
– halucynacje dźwiękowe
Jak reszta związków z grupy lizergamidów 1cP-AL-LAD bywa mieszany z innymi substancjami takimi jak np. Marihuana czy MDMA w celu zintensyfikowania jego efektów – tego typu połączenie intensyfikuje działanie psychodeliczne, jednak może nasilać pewne efekty uboczne. Zaleca się wię ostrożność w łączeniu tych substancji. W celu osłabienia efektów związku, lub osłabieniu tzw. Bad trip’a jego użytkownicy stosują benzodiazepiny, bądź zaamiennie – alkohol.
1cP-AL-LAD posiada również swoje osobliwe właściwości – w działaniu odczuć można głównie stymulację, aniżeli relaksację. Trip po zażyciu tej substancji jest dużo bardziej komfortowy mentalnie – związek w porównaniu do pozostałych lizergamidów rzadziej wywołuje lęki, bad tripy – jest to bardzo „wybaczający” lizergamid. Wizualnie 1cP-AL-LAD i LSD są niemal identyczne. Substancja ta jest obenie legalną substancją w wielu krajach.
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tej substancji, lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej substancji, odwiedź forum dyskusyjne dopal.org, oraz zajrzyj do sklepów partnerskich, reklamujących się na forum – znajdziesz tam takie produkty jak 1cP-AL-LAD, oraz wiele więcej.

You may also like

Leave a Comment