Strona główna » MDMB-CHMICA – opinie

MDMB-CHMICA – opinie

Czym jest MDMB-CHMICA? Jakie są właściwości tego odczynnika i jakie są opinie jego użytkowników?

by admin
MDMB-CHMICA to syntetyczna substancja psychoaktywna z rodziny kannabinoidów indolowych. Spotykana także skrótowo zwana „CHMICA”, lub nawet „CHM” – choć ta ostatnia nazwa może być myląca, ponieważ fragment stuktury odpowiadający za prefiks „CHM” (CykloHeksylMetyl – CHM) występuje w wielu innych kannabinoidach, np. MDMB-CHMINACA, CHM-SGT-151 czy CHM-JWH-018. Z tego powodu, zaleca się używanie pełnej nazwy.
Substancja ta wystepuje najczęsciej pod postacią luźnego proszku lub zbitych, niewielkich bryłek, w kolorach od białego, po beżowy, żółty aż po brązowy, czasami także można spotkać ją w postaci gęstego płynu. Jeśli chodzi o postać chemiczną, MDMB-CHMICA występuje – jak większość research chemicals – w postaci chlorowodorku (HCl), co umożliwia długotrwałe przechowywanie i zapewnia stabilność związku.
MDMB-CHMICA to indolowa pochodna równie popularnych indazolowych  kannabinoidów MDMB-CHMINACA, oraz N-cykloheksylmetylowa pochodna MDMB-PINACA czy MDMB-FUBINACA.
Syntetyczne kannabinoidy, podobnie jak kannabinoidy klasyczne (na przykład THC), oddziałowują na receptory kannabinoidowe znajdujące się w całym ciele – CB1 oraz CB2. Receptory te regulują wiele funkcji w organiźmie, takie jak głód, odczuwanie bólu, senność. Agonizm tych receptorów odpowiednimi związkami może spotęgować te efekty, a także wywołać dodatkowe, takie jak euforia i ogólne odurzenie. Należy  pamiętać, że działanie wszystkich syntetycznych kannabinoidów jest kilkaset razy silniejsze, niż THC – niezależnie od tego, jakie opinie wystawiają użytkownicy tych środków na forach internetowych. Przyjęcie, że syntetyczne kannabinoidy są podobne w działaniu i mocy do marihuany, może poskutkować przypadkowym przedawkowaniem i powikłaniami zdrowotnymi, dlatego zawsze należy brać ten aspekt pod uwagę. W przeciwieństwie do większości reseach chemicals, jedyną konwencjonalną drogą podania zarówno MDMB-CHMICA jak i innych substancji z tej grupy jest palenie – maczanki, fake hashu, nasączonego kannabinoidem tytoniu a nawet niepozornych, białych kartek czy w końcu czystego prochu.
MDMB-CHMICA jest jednym z silniejszych, dostępnych obecnie kannabinoidów. W kwestii mocy, znajduje się mniej-więcej na tym samym poziomie co 5F-ADB (5F-MDMB-PINACA), MDMB-FUBINACA (MDMB-FUB; MDMB-Bz-F), czy „5CL-ADB-A” (MDMB-4en-PINACA). Jest o wiele mocniejsza od popularnego ADB-BUTINACA (ADB-B; ADBB).
Czas działania wszystkich syntetycznych kannabinoidów jest stosunkowo krótki w porównaniu do np. THC. MDMB-CHMICA działa ok. dwóch godzin, a w przypadku wysokiej tolerancji użytkownika ten czas drastycznie maleje, i może wynosić nawet tylko 40-50 minut.
Efekty, które może wywoływać MDMB-CHMICA, to:
– sedacja, senność
– zmniejszone reakcje na bodźce
– stymulacja (najczęściej krótkotrwała, występuje zaraz po zażyciu; po peaku ustępuje i przechodzi w sedację)
– wazokonstrykcja (najczęściej przy bardzo wysokich dawkach)
– halucynacje wzrokowe
– problemy z pamięcią krótkorwałą
– zmniejszenie bólu
– halucynacje dźwiękowe
– wzrost lub spadek ciśnienia tętniczego
– zwiększony głód/pragnienie
– paranoje, lęki
Status legalny MDMB-CHMICA nie jest skomplikowany, ale też nie jest zbyt pocieszający dla osób chcących łatwo pozyskać ten środek – substancja ta jest bowiem nielegalna w większości krajów europy i na świata. Odpowiadała ona za serię przedawkowań, także w Polsce – partie popularnego dopalacza „Mocarz” zawierały bardzo duże stężenie MDMB-CHMICA. Niemniej jednak, ze względu na wysoką moc i wydajność, która bardzo zachęca do zakupu, niektórzy są skłonni łamać prawo i produkować tę substancję.
Jeśli interesuje cię zakup MDMB-CHMICA, czy to w formie czystego prochu, maczanki a także w innych, różnych formach, odwiedź takie sklepy jak the-frcs.is, a także przeczytaj opinie na temat tej substancji na forum dopal.org.

You may also like

Leave a Comment