Strona główna » 3,4-DMMC – działanie, dawkowanie, opinie.

3,4-DMMC – działanie, dawkowanie, opinie.

Co to jest 3,4-DMMC?

by admin
3,4-DMMC to kolejna pochodna katynonu, która miała na celu zastąpić zbanowany metafedron (3-MMC; 3-metylometkatynon). 3,4-DMMC jest syntetycznym stymulantem z rodziny katynonów, czyli beta-keto amfetamin, potocznie zwanej „ketonami”. W budowie od 2-MMC, 3-MMC czy 4-MMC różni się nie tylko umiejscowieniem podstawników metylowych na pierścieniu aromatycznym, ale także ich ilością – o ile 2, 3 i 4-MMC posiadają jeden – każdy na pozycji oznaczonej liczbą w nazwie, 3,4-DMMC posiada dwa, na miejscu trzecim i czwartym, co sprawia, że technicznie pod względem budowy, DMMC jest fuzją zarówno 3-MMC jak i 4-MMC. Nie oznacza to jednak, że działa tak, jak 3-MMC i 4-MMC naraz – niestety nie jest to takie proste, jak byśmy sobie tego życzyli. 3,4-DMMC jest izomerem mniej popularnego 2,4-DMMC. Idąc za konwencją nazewnictwa pochodnych metkatynonu, 3,4-DMMC czasem nazywane jest dimefedronem.
3,4-DMMC występuje najczęściej w postaci białych kryształów, oraz białego-szarego proszku. Niekiedy można także spotkać się z DMMC postaci tabletek czy kapsułek, lecz niewątpliwie najpopularniejszą formą tej substancji są właśnie kryształy. Dimefedron, podobnie jak zdecydowana większość katynonów, występuje w postaci soli chlorowodorku (HCl).
3,4-DMMC nie należy do najpopularniejszych substancji, chociaż w ostatnich czasach się to zmienia. Z początku dimefedron miał być substytutem dla zbanowanych na początku lat 2010. 4-MMC i 3-MMC, lecz nie potrafił im dorównać w działaniu – i nie powinno to dziwić – pokolenie wychowane na mocnym mefedronie nie było skłonne tak od razu przerzucić się na coś o wiele słabszego. Przez wiele następnych lat, 3,4-DMMC było praktycznie zapomniane, ponieważ na rynku dostępne były silniejsze, tańsze beta-ketony, np. 3-CMC, 4-CMC, a w niektórych krajach, takich jak Holandia, 3-MMC do niedawna, bo aż do 2021 roku święciło sukcesy. Jednak po delegalizacji 3-MMC, 4-CMC oraz 3-CMC w Holandii, hurtownicy i vendorzy przypomnieli sobie o 3,4-DMMC – które wciąż było legalne, nie znajdowało się na żadnych wykazach substancji kontrolowanych, i jest jedną z sensowniejszych pochodnych metkatynonu, którą można ponownie wprowadzić na rynek – w przeciwieństwie do takich niezbyt popularnych substancji, jak 3-CEC.
Działanie 3,4-DMMC, podobnie jak znacznej większości „dronów”, bazuje na mechaniźmie wyrzutu neuroprzekaźników – substancji produkowanych przez nasz organizm, które umożliwiają przesyłanie sygnałów między neuronami w mózgu. Neuroprzekaźniki te to sertonina (SERT) zwana potocznie hormonem szczęścia, dopamina (DAT) oraz noradrenalina (NET) która zwana jest niekiedy epinefryną. Po wyrzucie, neuoprzekaźnik umożliwia przesłanie zwiększonej ilości sygnałów w synapsach, a gdy spełni swoje zadanie, rozkładany jest przez takie enzymy jak MAO (monoaminooksydaza).
Efekty, jakie wywołuje ta substancja, to między innymi:
– euforia
– empatia
– zwiększone libido
– wzrost kreatywności
– stymulacja, pobudzenie
Niestety, 3,4-DMMC może wywoływać również negatywne efekty, do których należą:
– szczękościsk
– odwodnienie
– zwiększone ciśnienie krwi
– przyspieszone tętno
– wazokonstrykcja (odczuwanie zimna m.in. w dłoniach i stopach poprzez zwężenie naczyń krwionośnych i ograniczenie dopływu krwi)
– drgawki
– wymioty – zarówno jak drgawki, z reguły występują w wyniku przedawkowania substancji.
– paranoje – występują z reguły w wypadku przedawkowania, oraz osłabienia organizmu po długotrwałym zażywaniu, co powoduje zaburzenia w gospodarce neuroprzekaźników
Dawki dimefedronu różnią się zależnie od drogi podania. Najczęstsze drogi aplikacji 3,4-DMMC to podanie doustne (oral) oraz donosowe (sniff) Dawki dla osób bez tolerancji na tego typu substancje, dla podania doustnego wahają się od 200 do 300mg, a dla podania donosowego od 150 do 250mg. Substancja ta podana doustnie zaczyna działać w przeciągu 20-30 minut, a jej efekty utrzymują się do 2,5 godziny. W wypadku podania donosowego działanie jest odczuwalne już w ciągu pierwszych minut, a czas działania w porównaniu do podania oralnego jest o wiele krótszy – zamyka się w około 1,5 godziny. Mniej popularnymi podania 3,4-DMMC jest podanie P.R. (doodbytnicze) przy którym dawki są podobne do podania doustnego, oraz dożylne, któremu bliższe dawki to te, jakie podaje się donosowo.
Podobnie jak w przypadku większości pochodnych metkatynonu, waporyzacja (palenie) tej substancji nie jest polecana ze względu na duże dawki, których spalenie nie należy zarówno do najłatwiejszych jak i najzdrowszych.
3,4-DMMC z racji niedawnego bycia „wskrzeszonym” przez holenderskich sprzedawców, jest do dostania w niektórych tamtejszych sklepach. W Polsce, 3,4-DMMC jest substancją nielegalną, podobnie jak w większości krajów Europy.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej i wielu innych substancji, odwiedź forum dopal.org.

You may also like

Leave a Comment