Strona główna » Flualprazolam

Flualprazolam

Działanie substancji, opis efektów.

by admin
Flualprazolam jest pochodną popularnej triazolobenzodiazepiny, alprazolamu. W porównaniu do alprazolamu, jest o wiele mocniejszą i dłużej działającą benzodiazepiną. Poprzez podstawienie fluoru w pozycji 2′, największemu wzmocnieniu uległy efekty anksjolityczne (przeciwlękowe) oraz hipnotyczne (nasenne). Flualprazolam został zsyntetyzowany po raz pierwszy w roku 1976, i w przeciwieństwie do alprazolamu nie ma żadnych zastosowań w medycynie i lecznictwie oraz nie jest zarejestrowany jako substancja lecznicza w żadnym kraju. Zamiast tego, trafił on na rynek research chemicals pod koniec lat 2010. Pod względem budowy, flualprazolam od alprazolamu różni się dodatkową substytucją atomem fluoru na 2′ miejscu. W taki sam sposób, w jaki alprazolam jest triazolową pochodną diazepamu, flualprazolam możemy opisać jako triazolową pochodną fludiazepamu, a także triazolową pochodną midazolamu który sam jest imidazobenzodiazepiną. Opisać też można ten związek jako 2′-fluorową pochodną triazolamu.
Efekty flualprazolamu to:
– senność oraz sedacja – flualprazolam uważany jest za silniejszy niż wiele innych benzodiazepin, i jest opisywany jako silny hipnotyk, wywołujący długi, głęboki sen już w niewielkich dawkach.
– silne uspokojenie, zanik lęków oraz niepokoju – flualprazolam jest o wiele silniejszym anksjolitykiem niż alprazolam. W połączeniu z efektami nasennymi, ta substancja ma zdolność do wywoływania stanów intensywnej relaksacji i uspokojenia.
– rozluźnienie mięśni szkieletowych (miorelaksacja) – ten efekt jest silniejszy niż w przypadku alprazolamu, ale wciąż nie jest on na tak wysokim poziomie jak inne benzodiazepiny, na przykład klonazolam czy flubromazepam.
– zwiększony apetyt – efekt nie spotykany u każdego. Flualprazolam, podobnie jak inne benzodiazepiny, może wywoływać efekt zwiększonego łaknienia u niektórych użytkowników.
– euforia, zarówno fizyczna jak i psychiczna – euforia przy flualprazolamie jest intensyna lecz krótkotrwała, jej odczuwanie skutkuje częstym zażywaniem kolejnych dawek aby ją utrzymać
– zwiększona pewność siebie – dzięki silnej anksjolizie, flualprazolam wyraźnie zwiększa pewność siebie oraz wiarę w swoje możliwości.
– dysinhibicja – dysinhibicja to bycie nakierowanym na natychmiastową gratyfikację, co prowadzi do impulsywnych zachowań napędzanych przez bieżące myśli, uczucia i bodźce zewnętrzne, bez względu na wcześniejsze doświadczenia lub zastanowienie się nad konsekwencjami. Mniej intensywna, dysinhibicja może pozwolić na przezwyciężenie lęku. Może to często okazać się przydatne dla osób cierpiących na fobię społeczną lub ogólny brak pewności siebie. Jednak na wyższych poziomach intensywności, osoba pozbawiona zahamowań może być całkowicie niezdolna do zachowania jakichkolwiek pozorów samokontroli, kosztem uprzejmości, wrażliwości, dostosowania społecznego czy praw i przepisów.
– otępienie emocjonalne, osłabione odczuwanie emocji – podobnie jak inne benzodiazepiny, flualprazolam ma tendencję do „wyciszania” emocji. Osoba pod wpływem może być wtedy np. obojętna na wiadomości, które normalnie doprowadziłyby ją do płaczu. Może też wystąpić przeciwieństwo tego efektu, gdzie osoba reaguje bardziej emocjonalnie i intensywniej na dane wiadomości, lecz jest to o wiele rzadziej spotykane zjawisko.
– fałszywe przekonanie o byciu trzeźwym – flualprazolam ma tendencję do wywoływania fałszywego przekonania o byciu trzeźwym. Jest  to efekt nieodłącznie związany z działaniem anksjolitycznym i dysinhibicją. Osobie przekonanej o swojej trzeźwości w takim stanie rzadko kiedy daje się sensownie wytłumaczyć fakt, iż jest pod wpływem silnej benzodiazepiny.
– amnezja i problemy z pamięcią krótkotrwałą – flualprazolam jest jedną z najbardziej amnezyjnych benzodiazepin i może powodować poważne problemy z pamięcią. Większość osób zażywających flualprazolam traci zdolność do „tworzenia” nowych wspomnień odzyskuje dopiero następnego dnia po zażyciu. Efekt ten jest niemalże nieunikniony w połączeniu z innymi depresantami, takimi jak alkohol etylowy, 2M2B, GBL, 1,4-BDO, GHB itd.
– problemy z koordynacją ruchów – flualprazolam silnie wpływa na koordynację motoryczną. Z tego względu nie należy prowadzić żadnych pojazdów, maszyn oraz urządzeń pod wpływem tej substancji. Wraz z efektami hipnotycznymi oraz silną anksjolizą stwarza to niebezpieczeństwo w postaci nieprawidłowej oceny sytuacji czy zaśnięcia w trakcie prowadzenia.
Autor tekstu: horsii

You may also like

Leave a Comment