Strona główna » JWH-018 – gdzie kupić?

JWH-018 – gdzie kupić?

Czym jest JWH-018, jak działa JWH-018?

by admin
JWH-018 to syntetyczny kannabinoid, będący agonistą receptorów kannabinoidowych CB1 i CB2. Jest on niewątpliwie jednym z najpopularniejszych syntetycznych kannabinoidów kiedykolwiek. Pod koniec lat 2000. i na początku lat 2010. JWH-018 oraz jego pierwsze kilka pochodnych dominowało rynek research chemicals.
Najczęściej spotykanym sposobem przyjmowania JWH-018 jest palenie, z podziałem na:
– palenie „mieszanek ziołowych” (maczanek) – czyli suszu roślinnego (np. damiana, liść maliny czy tytoń) nasączonego kannabinoidem
– fake hashum czyli masy roślinnej mającej przypominającej w konsystencji plastelinę mającej imitować haszysz i również zawierającej kannabinoid
– palenie czystej substancji w postaci prochu
Efekty JWH-018 obejmują pobudzenie lub spowolnienie i senność, euforię, tachykardię (przyspieszone bicie serca), zwiększenie apetytu czy halucynacje, zarówno przy zamkniętych oczach (CEV) jak i przy otwartych (OEV), choć to drugie ma miejsce zazwyczaj przy większych dawkach. Do bardziej niepożądanych skutków, występujących z reguły przy „przedobrzeniu” z paleniem, zaliczane są wymioty, ataki paniki czy drgawki. Efekty te mogą wystąpić już nawet po przyjęciu zaledwie kilku miligramów.
JWH-018, podobnie jak JWH-073 i inne syntetyczne kannabinoidy pierwszych generacji, nie zostały zaprojektowane przez producentów research chemicals w celu wprowadzenia ich na szary rynek, lecz powstały w laboratoriach uniwersytetów czy firm farmaceutycznych na potrzeby badań naukowych nad receptorami kannabinoidowymi na przełomie XX i XXI wieku. Kannabinoid ten został opracowany i pierwszy raz zsyntezowany przez Johna W. Huffmana – profesora chemii na uniwersytecie Clemson w Stanach Zjednoczonych. Podjął się teo w celu stworzenia silnego agonisty receptorów kannabinoidowych mającego służyć do mapowania tychże receptorów, i wykorzystania uzyskaych danych w projektowaniu np. leków.
Od ponad 10 lat JWH-018 jest wirtualnie niedostępne i nie można go nigdzie kupić – nikt tej substancji nie produkuje, ze względu na to, iż nielegalna jest w praktycznie każdym kraju świata.
– MJWH-018 (4′-metylo-JWH-018, 5″-fluoro-JWH-122)
– EJWH-018 (4′-etylo-JWH-018, 5″-fluoro-JWH-210, SGT-14)
– NM-2201 (CBL-2201, ester JWH-018)
– THJ-2201 (indazolowy analog JWH-018)
jednak obecnie także żaden z nich nie jest dostępny na rynku.
Od czasu wpisania JWH-018 i wielu innych kannabinoidów na wykaz środków odurzających i substancji psychotropowych, czyli ich delegalizacji, powstało wiele innych, nowych kannabinoidów, co prawda niepowiązanych bezpośrednio z oryginałem, ale jako zamienniki wcale nie ustępują mocą. Wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że nowe kannabinoidy są wielokrotnie mocniejsze, niż te pierwsze, takie jak JWH-018. Niestety, razem z mocą z jaką substancje te wywołują efekty psychoaktywne, rośnie także ilość i prawdopodobieństwo wystąpienia nieprzyjemnych efektów ubocznych.
Oto kilka z dostęnych obecnie na rynku kannabinoidów, którymi można zastąpić tę substancję.
– 5F-ADB (5F-MDMB-PINACA) – bardzo silny, 5-fluorowy kannabinoid indazolowy. Mocą zdecydowanie przewyższa JWH-018.
– 5CL-ADB-A (MDMB-4en-PINACA) – pent-4en-owy analog 5F-ADB lub MDMB-PINACA. Odrobinę słabszy, ale wcale nie słaby!
– ADB-BUTINACA – homolog ADB-PINACA z łańcuchem butylowym zamiast pentylowego. Jest najłagodniejszym z tej trójki.
– MDMB-CHMICA (MDMB-CHM) – cykloheksylmetylowy analog MDMB-PINACA. Jeden z najsilniejszych obecnie znanych kannabinoidów syntetycznych.
– MDMB-FUBINACA (MDMB-Bz-F) – Fluorobenzylowa pochodna MDMB-PINACA. Najmocniejszy w tej chwili kannabinoid na rynku.
Interesuje cię zakup tych środków, lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź forum dopal.org, zajrzyj do działów partnerskich i przeczytaj najnowsze opinie użytkowników forum na temat tych, i wielu innych produktów.

You may also like

Leave a Comment