Strona główna » 4f- mph

4f- mph

by admin
4F-MPH

dopal.orgCo to jest 4F-MPH? Z czym to się je, jak działa 4F-MPH i w jakim sklepie można kupić 4F-MPH?

4F-MPH (4-fluorometylofenidat) to popularny stymulant z grupy piperydyn, a dokładnie fenidatów, będący pochodną metylofenidatu (Concerta, Medikinet), który ma znaczące zastosowanie w medycynie, głównie w leczeniu ADHD. Z reguły występuje w postaci chlorowodorku.

Sam metylofenidat jest substancją kontrolowaną i można go nabyć w aptekach tylko i wyłącznie na receptę. 4F-MPH z kolei, jest już substancją niekontrolowaną prawnie w wielu państwach Europy, m.in. w Holandii czy w Polsce – sprawia to, że 4F-MPH często wybierane jest przez wielu jako alternatywa dla metylofenidatu ze względu na bardzo podobne działanie obu środków. Główne drogi podania 4F-MPH to donosowa (sniff) i doustna, ale spotykano się – zarówno w literaturze medycznej jak i na forach dyskusyjnych o tematyce RC – także z podaniami dożylnymi, a nawet z paleniem (waporyzacją), które jednak polecić ciężko – używany tą drogą jest ciężko przewidywalny – o ile np. beta-ketony takie jak alfa-PVP palone zaczynają działać momentalnie, niemalże w momencie wciągnięcia, 4F-MPH nawet wdychany potrafi rozkręcać się do pół godziny, co może zaskoczyć lub doprowadzić do niezbyt przyjemnych komplikacji, gdy zanim pierwsza dawka zacznie dobrze działać, użytkownik zdecyduje się na drugą.

4F-MPH od Metylofenidatu (MPH) różni się między innymi tym, że jest kilka razy mocniejszy i również działa o wiele dłużej. 4F-MPH to dość nowa substancja, bo na rynku pojawiła się w połowie lat 2010, po tym jak w 2015 roku zdelegalizowany został etylofenidat – jego poprzednik, także będący pochodną aptecznego metylofenidatu.

 

Bardzo ważnym aspektem jest to, że choć 4F-MPH jest stymulantem, nie jest do końca stosowany w takiej samej manierze jak większość popularnych środków z tej samej kategorii (np. 3-MMC, a-PVP). O ile 4F-MPH faktycznie potrafi wywołać euforię przy zażyciu, z reguły jest brany w celu poprawienia koncentracji, skupienia się – najczęsciej przed pracą umysłową i podobnymi jej rodzajami wysiłku, nierzadko także fizycznego. Oczywiście związek ten ma również ma właściwości typowo rozrywkowe, powiązane bardziej właśnie z wcześniej przytoczonymi substancjami, ale są one znacznie mniej intensywne i powodują o wiele mniejszą chęć dorzucenia”, w przeciwieństwie do krótko działających beta-ketonów typu CMC, czy NEP. Przy takim obrocie spraw bez wcześniejszego rozeznania się w temacie jak działa 4F-MP

sH, niektórzy mogą być niezadowoleni z wachlarza efektów – lub bardziej trafnie, ich oczekiwania mogą być niezupełnie takie, jakie być powinny – dlatego warto pamiętać, że 4F-MPH jest po pierwsze stymulantem funkcjonalnym, pomagającym w pracy i okresach szeroko pojętego wytężenia umysłu, a dopiero w drugiej kolejności typowym, rekracyjnym środkiem do zabawy.

Dawkowanie 4-fluorometylofenidatu ze względu na jego większą moc jest w porównaniu do MPH o wiele niższe, bo o ponad trzy razy. 5 mg 4F-MPH to odpowiednik około 15 mg 4F-MPH, a więc kierując się tym, dawkowanie prezentuje się następująco:

Slabo: 5 – 10 mg

Średnio: 10 – 15 mg

Mocno: 20 – 25 mg

Bardzo mocno: powyżej 25 mg;

W przypadku spożycia doustnego, substancja zaczyna działać w przeciągu 20-60 minut, natomiast przy wciąganiu jest to do 30 minut, gdzie już po kilku minutach odczuwalne są pierwsze efekty. Całkowity czas działania substancji zamyka się w 8-10 godzinach, z wyjątkiem bardzo wysokich dawek których czas działania może wynieść więcej niż 10 godzin.

4F-MPH jest zdecydowanie najlepszym ze swojej rodziny – fenidatów. Wyprzedza swojego aptecznego kuzyna o lata, nie mówiąc o pozostałych jego substytutach, takich jak propylofenidat, izopropylofenidat czy 4F-EPH (4-fluoroetylofenidat), szczególnie pod względem mocy i czasu działania – jest najwydajniejszy oraz ma najlepszy stosunek dawek do ceny spośród wszystkich RC.

4-fluorometylofenidat najwyższej jakości możesz zakupić m.in. w sklepie Designer-Chems.com – nie zapomniij także odwiedzić działu tego sklepu na forum dopal.org aby przeczytać najnowsze opinie na temat 4F-MPH oraz wielu innych produktów.

Horsii

You may also like

Leave a Comment